Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze

Ryanair – nowości na lato i jesień

Ryanair od jakiegoś czasu nosi miano lidera rynku lotniczego. Nic dziwnego, skoro sprzedaż biletów lotniczych bije tutaj rekordy popularności. Ryanair jest tanią linią, do tego pracuje nad poprawą swojego wizerunku a także ulepsza swoją ofertę dla klientów. Wciąż otwiera nowe bazy, gdzie będą stacjonowały jego samoloty. Już od jesieni otworzy trzecią bazą w naszym kraju. Pierwszą z nich był port lotniczy we Wrocławiu, następnie w Krakowie, obecnie otworzy bazę w Modlinie. Ryanair zajmuje bardzo wysoką pozycję w naszym kraju a bilety lotnicze bardzo szybko znajdują swoich nabywców. Oprócz otwarcia nowej bazy, Ryanair otwiera także nowy kierunek. Będą nim Wyspy Kanaryjskie. Już od jesieni, w cenie 123 złote za bilet lotniczy, polecimy na Fuertaventurę, Teneryfę i Gran Canarię. Z pewnością te kierunki będą się cieszyły sporym powodzeniem. Na Wyspy Kanaryjskie latają turyści cały rok. Nawet w miesiącach zimowych, można znaleźć tam sporo plażowiczów. Ryanair nie ma konkurencji w Modlinie, gdyż wizz air stacjonuje w porcie lotniczym Okęcie. Modlin ma doskonałą komunikację z centrum miasta, dlatego w krótkim czasie obsłużył sporą ilość pasażerów.

ryanair

Lepsza jakość usług w Ryanair

Irlandzki przewoźnik od zawsze był znany z niskich cen za bilety lotnicze, jednak zarzucano mu brak zainteresowania klientem. Dlatego od dłuższego czasu linia pracuje nad poprawą swojego wizerunku. Przede wszystkim stworzyła specjalny formularz, w którym możemy ocenić jakość podróży. Ten formularz trafia do prezesa linii, które będzie mógł wprowadzić poprawki, które ulepszą podróż w przyszłości. Ryanair zaoferował także pasażerom mniej skomplikowany sposób kupowania biletów lotniczych. Zrezygnował z kodów bezpieczeństwa dzięki czemu bukowania biletu jest o wiele łatwiejsze. Od nowego sezonu Ryanair zapowiada także więcej udogodnień dla klientów biznesowych. Już teraz linia zrobiła ukłon w stronę najmłodszych podróżników. Dlatego oferuje zniżki dla niemowląt, numerowane miejsca, dodatkowe ubezpieczenie a także możliwość zabrania fotelika samochodowego w cenie biletu lotniczego.

ryanair

Jak port lotniczy we Frankfurcie radzi sobie ze strajkiem?

Port lotnicze we FrankfurciePort lotnicze we Frankfurcie boryka się ze znacznymi trudnościami. Od kilku dni załoga samolotowa strajkuje, a obecnie strajk przedłuża się do kilku dni. Planowanie zakończenie ma nastąpić 1 marca. Do tej pory odwołano kilkadziesiąt lotów, lecz lotnisko bardzo dobrze radzi sobie ze strajkiem. Załoga, licząca około 200 osób walczy oto by uzyskać warunki pracy podobne jak w porcie lotniczym w Monachium. Domaga się lepszych warunków pracy, krótszych godzin pracy a także wyższych płac. Mimo długiego przestoju w pracy port a także linie lotnicze radzą sobie nieźle. Na razie połączenia z Polską nie ucierpiały. Lufthansa odwołała około 140 lotów w tym żadnego do Polski. LOT dotychczas także zachował prawidłowa siatkę i połączenia. Mimo wcześniejszych zapowiedzi sporych opóźnień i odwołań lotnisko radzi sobie świetnie z natłokiem pasażerów a także wahaniach w godzinach odlotów.

Strajki powodują jednak duże straty dla samych linii lotniczych. W tym wypadku na duże koszta narażona jest Lufthansa, której poświęcony jest cały terminal w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Starta dla Lufthansy to około 10 milionów euro dziennie. Lufthansa musi zapewnić pasażerom inne loty bądź lot w najbliższym czasie lub oddanie kosztów biletu lotniczego. Mimo ze Frankfurt radzi sobie nieźle z protestującymi a także z ogarnięciem ruchu lotniczego sam także ponosi straty. Niedawno taka sytuację przechodził polski port lotniczy na Okęciu na którym był zatrzymany ruch pasażerski z powodu awaryjnego lądowania Lotu. Sam lot musiał odwołać wszystkie połączenia a inne linie lotnicze czekały z niecierpliwością na lądowanie a później zabranie z pasu „bohaterskiego samolotu”. Francja również borykała się z problemem gdy w porcie Charles de Gaulle ostatnio również odbywały się strajki. W tym roku zima i pogoda była dość łaskawa dla linii lotniczych i darowała nam zeszłoroczny paraliż, który unieruchomił ruch lotniczy na kilku europejskich lotniskach.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

Port Lotniczy KatowiceHistoria Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach sięga czasów II wojny światowej, kiedy to niemiecka Luftwaffe zajęła teren pyrzowickich łąk w celu budowy polowego lotniska. Powstały wtedy trzy pasy startowe o długości od 1 do 1,5 kilometra. Ówczesny port służył do przeładunku materiałów wojskowych. Pod koniec II wojny światowej na lotnisku w celach testowych sprowadzono samolot rakietowy Messerschmitt 163 Komet. Po wojnie, w latach pięćdziesiątych lotnisko trafiło w ręce Wojska Polskiego, wtedy też powołano 39 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Pierwszy pasażer cywilny został odprawiony dopiero 6 października 1966 roku, w dniu w którym po raz pierwszy z portu wystartował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Wtedy też rozpoczęły się pierwsze inwestycje w lotnisko, w 1969 roku powstał mały terminal o powierzchni 550 metrów kwadratowych, nowa droga do kołowania oraz płyta postojowa dla maszyn polskiego przewoźnika. To jednak nie koniec, największy rozkwit lotniska dopiero przed nami.

W związku ze zmianą systemu politycznego Polski ostatnia maszyna odleciała 28 października 1990 roku. Rozpoczęły się rozmowy z władzami kraju, w wyniku czego województwo wówczas katowickie powołało do życia Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. które miało zając się lotniskiem od podstaw. Prace GTL S.A. opłacił się, bo więc już 2 lipca 1992 roku wznowiono połączenia z Warszawą za pośrednictwem PLL LOT. Rok później samolotami niemieckiej Lufthansy katowicki port lotniczy połączył się z zagranicą. Niemiecki przewoźnik po raz pierwszy od 54 lat wykonał lot między Katowicami a Frankfurtem.

Port Lotniczy KatowicePaździernik 1994 roku również był przełomowy dla lotniska, gdyż po wielu latach otwarto nowoczesny terminal pasażerski, natomiast 1997 roku do użytku oddano halę cargo, z początkiem XXI wieku rozbudowano pasy startowe, płyty postojowe oraz drogi kołowania. Dopiero po 2004 roku rozpoczął się prawdziwy rozwój lotniska, do Katowic zawitała tania linia lotnicza Wizz Air, kolejna rozbudowa terminalu sprawiła, że przepustowość portu lotniczego wzrosła do prawie dwóch milionów pasażerów. Zainteresowanie klientów wzrosła wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej, wtedy też wybudowano drogę ekspresową s1 między lotniskiem a Katowicami.

W roku 2007 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. do użytku Terminal pasażerski B, pozwoli to rocznie odprawiać nawet 3,6 miliona pasażerów. Obecnie z portu korzysta wielu przewoźników regularnych, niskokosztowych oraz czarterowych. Do najważniejszych z nich należy oczywiście linia LOT, jednak znajdziemy maszyny pod banderą Lufthansy, Wizz Air, oraz wielu innych. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach każdego dnia odwiedza tysiące podróżnych, pasażerów różnych linii lotniczych. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice cały czas się rozwija. W niedalekiej przyszłości planowana jest kolejna rozbudowa płyt postojowych, budowa trzeciego terminalu pasażerskiego oraz nowej drogi startowej.

Port lotniczy w Starachowicach

Lotnisko w Starachowicach zlokalizowane jest w promieniu 10 kilometrów od centrum aglomeracje. Lotnisko ma możliwość nie pełni zbyt ważnej funkcji, jednakże z roku na rok poszerza własną siatkę połączeń a także pozyskuje nowe linie lotnicze. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli. Między innymi jest to hotel Novotel, Wieniawa, Polonia czy najpopularniejszy – Hotel Wrocław. Lotnisko w Starachowicach imieniem Mikołaja Kopernika na pewno zyska nowych pasażerów, gdyż jedna z najpopularniejszych tanich linii lotniczych Ryanair, aktualnie we Wrocławiu postanowił stworzyć własną nową podstawę.

Port lotniczy w Starachowicach

Od nowego sezonu samoloty Ryanaira będą stacjonowały w tym momencie w tym mieście. Ryanair planuje obsadzić tam aż 10 samolotów, stwarzając 40 dodatkowych połączeń. Z Wrocławia będzie można latać między innymi do Malmo, Wenecji a także na Maltę. Ryanair jako przedstawiciel taniego latania. Jest ulubieńcem naszych rodaków. W czasie wakacji, lub gorączki świątecznej Polacy wybierają w ogromnej liczbie przypadków irlandzkie linie. Hity cenowe, promocje a dosłownie bilety za 5 zł sprawiają, że każda propozycja Ryanaira rozchodzi się natychmiastowo. Najlepiej używając usług tych linii podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym, gdyż on znajduje się w cenie biletu. Bagaż rejestrowany jest co więcej płatny. Najlepiej za bilet płacić kartą Mastercard Prepaid, wówczas cena przelotu będzie naprawdę niska. Ryanair poza portu w Starachowicach, myśli też o powstającym lotniku w Modlinie.

Pomimo, że niedużo osób wierzyło w powstanie drugiego portu lotniczego w Warszawie, prędko plany zostały wcielone w życie. Budowa i modernizacja lotniska nabiera tempa, a oficjalne otwarcie przewidziano na czerwiec 2012. Do lotów z Modlina szykuje się kilka tanich linii lotniczych, a także będą możliwe przeloty czarterowe. Jednak na razie żaden przewoźnik nie określił się konkretnie co do kierunków, gdyż czeka na podaną cenę opłat lotniskowych, które dla niskobudżetowych przewoźników, nie mogą być za duże. Wiadomo, że tanie latanie to przede wszystkim maksymalne obniżenie cen, stąd zbyt wysokie ceny ograniczą kierunki a dosłownie mogą sprawić wycofanie się wielu linii lotniczych z zamiarów lotu.

Wyróżnienie dla lotniska w Monachium

Popularność linii lotniczych sprawiła, że przewoźnicy muszą się bardzo starać oto, aby pasażerowie wybrali właśnie ich podczas przelotów. Podobnie lotniska swoimi usługami, nowoczesnymi terminalami i udogodnieniami dla pasażerów sprawiają, że turyści chętniej wybierają pewne miejsca, jako docelowe. W ostatnim rankingu pasażerowie ponownie wybrali port lotniczy w Monachium , który uznano za najlepszy wśród europejskich lotnisk. W rankingu World Aiport Awards monachijskie lotnisko plasuje się na czwartym miejscu. Port Monachium wśród wyróżnionych znajduje się już po raz szósty. Na podium w tym roku znaleźli się Hongkong, Singapur i Seul. W rankingu międzynarodowym nominowano aż 240 różnych lotnisk, na których stacjonują najbardziej liczące się linie lotnicze. Lotniska oceniano w 40 kategoriach, a głosowało ponad milion osób w ponad stu krajach. Pod lupą jury były różne aspekty między innymi: dogodność przesiadek, wyposażenie, szybkość i jakość odprawy, profesjonalizm obsługi pasażera.

Lotnisko Monachium

Lotnisko Monachium znajduje się około 28 kilometrów na wschód od miasta. Z dostaniem się do centrum pasażerowie nie mają najmniejszych problemów. Z lotniska możemy pojechać różnymi liniami autobusów, których rozkład jazdy dopasowany jest do planu przylotów linii lotniczych. Poza tym możemy dokonać wynajmu samochodu, którego rezerwacja na stronie internetowej jest bezpłatna. Przy lotnisku znajdują się także tanie hotele, które można zabukować z wyprzedzeniem, anulowanie rezerwacji także jest bezpłatne. Na tym lotnisku możemy znaleźć najpopularniejsze linie lotnicze zarówno tradycyjne jak i niskobudżetowych przewoźników jak: Aer Lingus, Aer Berlin, Lufthansa, Lot, Germanwings, easy jet, Norwegian, Turkish Airlines.

Loty z Monachium odbywają się do najważniejszych polskich miast: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław. Pasażerowie głownie chwalą to lotnisko za czystość, świetną organizację i kompetencję. Ten port jest pod względem ruchu 30 lotniskiem na świecie, ale dzięki innowacjom, nowoczesnej technologii i dobrze dobranej obsłudze w szybkim tempie zostaje rozładowany ruch, nawet w najbardziej zatłoczonych okresach.

Samo Monachium jest również często i chętnie odwiedzane przez turystów. Zlokalizowane na wyżynie Bawarskiej stanowi centrum zabytkowe, naukowe i kulturalne kraju. Największe zainteresowanie wzbudza Park Anielski, który znajduje się w centrum miasta. Zajmuje on pierwsze miejsce wśród europejskich parków śródmiejskich, a także jest na wysokim miejscu wśród parków na całym świecie. Sam park jest bardzo niejednolity, gdyż z jednej strony ciągnie się ulica z dobrami kultury, natomiast w środku parku jest zlokalizowana plaża. Monachium odznacza się ciekawą architekturą i mnogością zabytków, kościołów, różnorodnością stylu , przez co poleca się to miejsce na wczasy turystom, którzy są zainteresowani tajnikami europejskiej kultury.

Lotnisko Monachium