Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze

Wakacje w Europie w 2015 roku

Bilety lotnicze możemy kupić w różnych cenach w zależności od okresu promocyjnego. Wielu pasażerów decyduje się jednak na opcję last minut lub first minut, czyli zakupów tanich lotów w pierwszym momencie pojawienia się biletów, lub w ostatnich dniach a nawet godzinach. Tanie linie lotnicze z dużym wyprzedzeniem sprzedają bilety za kilka złotych. Już teraz możemy zakupić połączenia na wakacje 2015 roku. Korzystając z usług linii wizz air i ryanair możemy udać się do Barcelony z portu lotniczego w Katowicach. W drodze powrotnej będziemy lecieli z Mediolanu w Lombardii, a także zaliczymy wizytę w Pizie. Takie nietypowe wczasy możemy znaleźć w niedzielę. Warto sprawdzić, które muzea w Barcelonie są darmowe w niedzielę, bo właśnie w ten dzień będziemy w magicznym mieście. Między innymi za darmo możemy w niedzielę zwiedzić muzeum Picassa. Dla osób, które wolą zostać w Hiszpanii poleca się zarezerwować samochód i zwiedzić urokliwą Katalonię. Bilety lotnicze do Barcelony cieszą się ogromną popularnością, niezależnie od pory roku.

picasso museum

Jedna podróż, wiele możliwości

Dzięki atrakcyjnym cenom na bilety lotnicze, tanie loty cieszą się ogromną popularnością. Dlatego coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż po Europie, nie tylko w czasie wakacji ale także podczas dłuższych weekendów. Zarówno w ofercie wizz air jak i ryanair możemy znaleźć połączenia, dzięki którym podczas jednej podróży możemy zwiedzić kilka ciekawych stolic Europy i nie tylko. Takie rozwiązania wymagają większej organizacji i większej ilości czasu, jednak za niską cenę możemy spędzić pełen atrakcji tydzień.

Tanie latanie na lato

Tanie latanie to bardzo dobra opcja na wakacje. Regularni przewoźnicy tracą klientów na rzecz tanich linii lotniczych. Wizz air oferuje dwa rodzaje bagażu podręcznego, obecnie także w Ryanair możemy zabrać dodatkową walizkę. Przewoźnicy low cost obniżają ceny, gdyż korzystają z mniejszych portów lotniczych a także nie oferują zbyt wysokiej jakości usług. Jednak dzięki tak niskim cenom, w czasie wakacji możemy zaplanować sobie kilak wycieczek i zwiedzić cały kontynent. Będąc członkiem klubu wizz air, mamy pierwszeństwo w promocji i jako pierwsi możemy korzystać z obniżek.

Linie lotnicze liczą straty za odwołane loty

British Airways Od kilku dni podróżujący samolotami, mimo biletów lotniczych zmagają się z opóźnieniami i odwoływaniem samolotów. Warunki atmosferyczne nie pozwalają na realizowanie połączeń . Pasy startowe są zaśnieżone, brakuje płynów do odladzania, zamykane są lotniska a wiele linii lotniczych rezygnuje nawet ze wszystkich lotów. Pasażerowie nie kryją niezadowolenia, nocują an dworach lub wydają ogromne sumy na hotele. Sparaliżowane linie lotnicze z trwogę liczą straty. British Airways do dnia dzisiejszego straciło około 70 milionów funtów. Francuski Air France w weekend pozbył się około 20 milionów euro. Podsumowując na jak dużym minusie są europejskie linie lotnicze można zbliżyć się do kwoty miliarda euro. Ilość odwołanych lotów była tak duża, że straty zbliżają się do ceny jaką zapłacili przewoźnicy za brak połączeń w czasie pyłu wulkanicznego. Prezes spółki , która przewodniczy największemu lotnisku Heatrhrow zrezygnował w tym roku z premii. Twierdzi, że czuje się odpowiedzialny za klientów, których zaufanie wyjątkowo nadwyrężyli. Z Frankfurtu, największego lotniska w Niemczech nadal nie odleciało ponad 3000 osób. Podobna sytuacja zaistniała we Francji. Linie lotnicze starają się zapewnić łóżka polowe czy tanie hotele. Jednak większość pasażerów może nie dolecieć na święta do miejsc docelowych. Generalnie panuje chaos i szum komunikacyjny. W dodatku pierwszeństwo odlotu mają osoby, które maja rezerwację w danym dniu. Klienci, którzy mieli odloty na przykład dwa dni temu muszą czekać na pierwsze wolne miejsca. Mimo otwarcia lotnisk sytuacja nadal jest tragiczna. Opóźnienia wynoszą co najmniej godzinę. Na warszawskie Okęcie w ogólnie nie przyleciał Air France. Lotnisko w Atenach, mimo że ruszyło z lotami ciągle wypuszcza samoloty z powodu dużej mgły. Przewoźnicy , mimo start musza martwić się przede wszystkim o klientów, bo bez nich nie mają przyszłości. British Airways mimo dość sztywnych restrykcji zwraca pieniądze za niewykorzystane loty, bądź także zmienia terminy lotów na późniejsze, bez dodatkowych opłat. W podobny sposób ratuje się Lufthansa, która pozwoliła na wykorzystanie biletów do marca 2011.

British Airways i Iberia poszukują nowej ofiary

British AirwaysNowe informacje płyną z niedawno powstałego giganta branży lotniczej, czyli linii lotniczych British Airways i Iberia, otóż koncern ogłosił niedawno, że prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia kolejnego dużego gracza. Prezes spółki twierdzi, że pod uwagę branych jest 12 przewoźników z kilku kontynentów, nie podał jednak, z kim dokładnie prowadzone są negocjacje.

Brytyjski BA oraz hiszpańska Iberia ani na chwilę nie zwolniły tempa, po spektakularnym połączeniu, do którego doszło w ubiegłym roku, w wyniku czego stworzona została jedna z największych grup lotniczych na świeci, w tym roku szukają innych, dużych linii, które mogłyby znaleźć się w ich szeregach. Sojusz pod nazwą International Airlines Group obejmuje łącznie 419 maszyn latających na ponad 200 trasach i 62 mln pasażerów przewożonych rocznie, tak więc dla nowego członka byłaby to niewątpliwie udana współpraca.

Obecnie na rynku lotniczym następuje konsolidacja, duzi gracze przejmują mniejszych. Konkurencja British Airways – Iberia nie śpi i również szuka okazji do udanych zakupów, a jak wiadomo nowy koncern na pewno nie poprzestanie na jednej jedynej fuzji.

Pierwotna lista obejmowała 40 interesujących przewoźników, dziś została najlepsza dwunastka, z którymi od nowego roku spółka prowadzi intensywne negocjacje. Oczywiście nazwy wielkiej 12 utrzymywane są w tajemnicy, ale agencje informacyjne powołujące się na sprawdzone źródła podają, że wśród nich są m.in. największy australijski przewoźnik Quantas (gdzie linia British Airways ma za sobą kilka nieudanych podejść 2 lata temu), South African Airways, linia lotnicza Finnair i największy azjatycki tani przewoźnik AirAsia.

Głównym celem spółki International Airlines Group jest ciągła ekspansja i przejmowanie nowych linii lotniczych. Hiszpańsko-brytyjski koncern najbardziej poszukuje linii lotniczych, które operują na najszybciej rozwijających się rynkach świata, a więc w Brazylii, Chinach czy Indiach. Mamy zaledwie luty, tzn. drugi miesiąc nowego roku, a akcje British Airways wzrosły o 19 procent, natomiast Iberii o 20 procent, a w dniu kiedy ostatni raz występował przed mediami prezes spółki, Pan Walsh akcje obu przewoźników rosły o 1-2 punkty procentowe.