Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze

Zwiedź Grecję z tanimi liniami lotniczymi

kretaWyspa Kreta od wielu lat stanowi cel turystyczny wielu Polaków. Posiada wiele tajemnic i atrakcji do odkrycia. Dawne miasta portowe, antyczne zabytki, które przybliżą kulturę starożytną, przejrzysta woda i edeńskie plaże, to tylko krótki opis tego, co czeka nas na wczasach na Krecie. Wyspa posiada trzy porty lotnicze a także łatwo się po niej przemieszczać, gdyż komunikacja jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Największe miasta wyspy to Herakliton i Chania. Dla turystów, którzy spędzają tutaj wczasy możliwa jest kąpiel w morzu kreteńskim jak i libijskim, które zlokalizowane jest na południu wyspy. Temperatury na wyspie w typowych miesiącach letnich są bardzo wysokie. Dlatego większość wczasowiczów nastawia się na pasywny odpoczynek, lub korzystanie ze sportów wodnych. Natomiast w pozostałych miesiącach wyspa ma trochę mniejsze temperatury, dlatego łatwiej będzie zwiedzać różne zabytki. Kreta położona jest na Morzu Śródziemnym i jest piątą co do wielkości wyspą. Kreta to miejsce, które daje wiele propozycji różnych wycieczek i odkrycia tajemnic tego fantastycznego miejsca.

Ateny- miasto tajemnic

Ateny w dużej mierze podporządkowe są turystyce. Nic dziwnego, że do stolicy starożytnej Grecji wciąż przyjeżdżają turyści z całego świata. Dzielnica, która oderwana jest od turystycznego zgiełku to Plaka. Tutaj bije prawdziwe serce starożytności. Najważniejsze miejsca, które warto zwiedzić w Atenach to oczywiście Akropol, wzgórze Filopapposa, miasto posiada także ponad 80 muzeów. Miasto nosi imię greckiej bogini i w całości przepełnione jest różnymi znakami z czasów starożytnych. Tutaj jak nigdzie indziej będziemy mogli zapoznać się z wszystkimi tajnikami greckiej religii i filozofii.

Ryanair do Grecji

Tanie linie lotnicze oferują podróż do Grecji z możliwością zwiedzenia zarówno Aten jak i wyspy Krety. Bilety lotnicze kupimy w cenie 268 złotych. Ryanair oferuje przeloty z portu lotniczego w Modlinie do Chanii. Lot będzie odbywał się z przesiadka na lotnisku w Oslo. Natomiast w drodze powrotnej polecimy z Aten. Za niewielkie pieniądze możemy wypożyczyć na miejscu samochód i pozwiedzać wyspę i miasto. Z Ryanairem najlepiej podróżować tylko z bagażem podręcznym. Linia zaoferowała możliwość wzięta na pokład samolotu drugiego bagażu podręcznego.

kreta

Narty w Salzburgu

SalzburgSalzburg to nie tylko piękne miasto, to także region oferujący wiele atrakcji miłośnikom nart i snowboardu. Sezon zimowy w tutejszych ośrodkach trwa od listopada do końca marca. Jeśli nawet pogoda nie dopisuje, to śnieg na pewno znajdziemy na jedynym w tej części kraju lodowcu Kitzsteinhorn, w ośrodkach Zell am See i Kaprun. Godne polecenia są także zlokalizowane nieco niżej ośrodki narciarskie Shmittenhohe i Maiskogel. W sumie narciarze mogą korzystać z 53 kolejek i wyciągów oraz dzikimi trasami na zboczach lodowca.

To nie jedyna atrakcja, zaledwie kilkanaście kilometrów dalej znajduje się ogromny kompleks Hinterglemm/Saalbach, który posiada 200 tras zjazdowych o różnej trudności. Turystom podróżującym z dziećmi szczególnie poleca się stację Hinterreit w miasteczku Saalfelden. W całym regionie do dyspozycji dzieci i dorosłych jest aż 120 szkółek, które pomogą w pierwszym kontakcie z nartami. Dla najmłodszych przygotowano „czarodziejski dywan” czyli naukę przez zabawę. Region przyciąga także wielu miłośników nart biegowych, bowiem znajdziemy tu doskonale przygotowane trasy w liczbie ponad 150km. W miasteczku Saalbach nie można się również nudzić już po zejściu ze stoku. Wśród atrakcji znajdziemy muzeum narciarstwa i muzeum etnograficzne prezentujące regionalne szopki z przed kilku wieków. Dla szukających inny wrażeń polecamy Flying Fox XXL, (czyli latającego lisa). Jest to lina od długości 1,6 kilometra, rozpięta nad doliną, do której podpięci specjalną klamrą z szelkami możemy mknąć nawet 120 km na godzinę. Oczywiście trzeba mieć ukończone 18 lat, a jednorazowy przelot kosztuje 79 euro, dla odważnych śmiałków druga tura dostępna jest w cenie 39 euro.

Na Ziemi Salzburskiej, pośród doliny Gastein ciągnie się droga biegnąca przez kolejne ośrodki jak: Bad Hofgastein, Bad Gastein czy Dorfgastein, wytrawnych narciarzy można spotkać na najwyżej położonym Sportgastein, gdzie jest najwięcej śniegu przez ponad 5 miesięcy. Ośrodki w Dolinie Gastein podlegają Ski amade, który zrzesza ponad 800 nartostrad.

Podróż do Salzburga możemy odbyć samochodem, jest to opłacalny sposób transportu tylko przy większych grupach, pamiętajmy, że w Austrii konieczna jest winieta do podróżowania tamtejszymi autostradami. Gdy planujemy wyjazd we dwoje, najtaniej, a już na pewno najszybciej dolecimy samolotem. Z Warszawy do Salzburga bezpośredni lot oferuje nam linia lotnicza Eurolot. W listopadzie ceny za bilety lotnicze rozpoczynają się od 299 zł. W regionie nie brakuje również noclegów o różnym standardzie i cenie, najwięcej jest jednak hoteli 4 i 5 gwiazdkowych. Można również skorzystać z pakietów (nocleg i karnet narciarski) w cenie od 400 euro za tydzień od osoby.

Salzburg

Stolica Gruzji

Piękne TbilisiDzięki połączeniom LOT-u, Lufthansy czy Air Baltic z wielu polskich miast, możemy odwiedzić egzotyczne Tbilisi. Gruzja – do niedawna niedostępny kraj staje się turystyczną perłą – wystarczy ją jedynie odkryć.

Stare miasto w Tbilisi jest warte kilku godzin spaceru. Historia sięga czasów początków chrześcijaństwa. Należy zajrzeć do ruin twierdzy Narikala z IV wieku oraz odbudowanego kościoła św. Mikołaja. Pobliska synagoga z przełomu XIX i XX wieku jest miejscem mniejszości judaistycznej, co generuje niepowtarzalną atmosferę. Pobliske budynki użyteczności publicznej wraz ze smukłym minaretem dopełniają piękna krajobrazu urbanistycznego.

Budowla o o karkołomnej nazwie Anczischati stoi w mieście od VI wieku. Wewnątrz znajdują się wspaniałe freski, które powstawały na przestrzeni 500 lat. Od średniowiecza po XIX wiek. Nazwa prostej, trzynawowej bazyliki nawiązuje do świętej ikony z gruzińskiej katedry Anczi. Znajduje się ona na terenach podbitych przez Turcję i powstała w złotym dla Gruzji czasie – w XI – XII wieku.

Najświętszym miejscem Gruzji jest Katedra Sioni. Ma ponad 1000 lat, chociaż fundamenty liczą 300 lat więcej. W tym miejscu narodził się kult świetej Nino, która wędrowała po kraju, nauczała i nawoływała do nawrócenia, czyniąc z Gruzji drugie na świecie ochrzczone państwo. Budowla jest obecnie siedzibą Katolikosa Eliasza II. We wnętrzu znajduje się najcenniejsza relikwia świętej – krzyż związany puklem włosów z gałązek winorośli.

Kwaszweti – ze świątynia wiąże sie interesująca legenda. Jeden z trzynastu Ojców Syryjskich został posądzony o ojcostwo. Brzemienna kobieta usłyszała od niego, że jeżeli to prawda urodzi niemowlę, jeśli nie powije kamień. Tak też się stało. Nazwa kwaszweti oznacza w języku gruzińskim “kamieniorództwo”.

Na dośc stromym wzgórzu stoi widoczny z każdego punktu miasta kościółek. Mamadawitis Monasteri powstał dopiero w XIX wieku. Na jego miejscu wieki temu leżała cela jednego z Ojców Syryjskich. Obecnie to miejsce wycieczek, skąd roztacza sie wspaniała panorama miasta. Dookoła budowli wmurowano tablice epitafijne upamiętniające ważnych mieszkańców stolicy.

Burzliwa historia i dynamiczne zmiany – to historia Metechi, obiektu najczęściej fotografowanego i uwiecznianego na pocztówkach. Kościółek stoi na skale opadającej ku wodom rzeki Mtkwari.

Pierwsza świątynia stanęła około V wieku, w krypcie spoczęła księzniczka Szuszanik – zamordowana przez męża, bowiem nie chciała przyjąć zoroastryzmu. Później w tym miejscu powstał pałac wraz zabudowaniami – jego koniec przyniósł perski najazd pod koniec XVIII wieku.

Władze carskie przejęły teren i stworzyły więzienie. Funkcjonowało aż do 1935 roku, gdy zaadaptowan budynek na teatr. Wreszcie niedawno przywrócono mu pierwotną funkcję.

Warto zajrzeć do Muzeum Etnograficznego. Na otwartym powietrzu można zapoznać się z architekturą pochodzącą z różnych epok gruzińskiej historii.

Skorzystajmy z możliwości jaką dają nam linie lotnicze – odwiedźmy tę magiczną, prastarą krainę!

Piękne Tbilisi