Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze

Lozanna zachwyca architekturą

Jezioro GenewskieSmakoszy wina z pewnością zainteresuje Lozanna, która słynie z produkcji tego wyśmienitych trunków. Miasto to jest stolica kantonu Vaud, położone jest na północnym brzegu Jeziora Genewskiego.

Polakom znane między innymi z tego, że przez pewien czas mieszkał tu Adam Mickiewicz, który właśnie w tym mieście stworzył „Liryki lozańskie”. Poza tym działali tutaj m.in.: Wolter, Byron i Dickens. Od wielu lat w mieście swoją siedzibę posiada Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Dla rodaków to miejsce gdzie działa Trybunał Federalny, stanowi on najwyższą szwajcarską instancją sądową. Odbywają się tu międzynarodowe targi oraz konferencje.

Tak jak dla Brytyjczyków wyznacznikiem dobrego wykształcenia jest Oxford, tak dla Szwajcarów jest to Politechnika Federalna i Uniwersytet w Lozannie. W mieście kwitnie m.in. przemysł maszynowy, precyzyjny, poligraficzny czy odzieżowy, jest to również doskonały ośrodek komunikacyjny (znajdziemy tu port śródlądowy z piękną przystanią oraz oraz kilkanaście hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a ponadto port lotniczy czy węzeł kolejowy).

Jednym z cenniejszych zabytków średniowiecznej architektury zachowanych w Lozannie jest konsekrowana w 1275 r. katedra Notre Dame, której budowę rozpoczęto w 1173 r. na miejscu poprzednio istniejącego kościoła. miasto jest znane jest z wieli atrakcji turystycznych. Goście z pewnością powinni zawitać na Stare Miasto, które cechuje się plątaniną krętych uliczek, a następnie na Plac św. Franciszka, pełniący rolę głównego węzła komunikacyjnego Lozanny, z placu odchodzi najważniejsza arteria handlowa miasta – Rue de Bourg. Oczywiście znajdziemy przy niej wiele ekskluzywnych butików i salonów mody.

Jezioro GenewskieRozwijająca się Lozanna z biegiem lat wchłonęła sąsiednią wioskę rybacką Ouchy, stanowi dziś przedmieścia miasta i jest najruchliwszą przystanią nad Jeziorem Genewskim. Latem turyści chętnie korzystają z urokliwych plaż i kąpieli, do dyspozycji jest także wiele wypożyczalni rowerów czy rolek.

Do Lozanny dostaniemy się korzystając z dwóch środków transportu. Jako pierwsze do wyboru mamy linie lotnicze SWISS, LOT czy Lufthansa, które zabiorą nas z Warszawy do Genewy lub Berna, a następnie musimy przesiąść się do pociągu, kupując bilet SWISS PASS możemy podróżować nieograniczenie po całym kraju.

Artykuł w kategorii: Podróże

Otagowany jako: , , , , , , , , ,

Comments are closed.