Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze

Narty w Salzburgu

SalzburgSalzburg to nie tylko piękne miasto, to także region oferujący wiele atrakcji miłośnikom nart i snowboardu. Sezon zimowy w tutejszych ośrodkach trwa od listopada do końca marca. Jeśli nawet pogoda nie dopisuje, to śnieg na pewno znajdziemy na jedynym w tej części kraju lodowcu Kitzsteinhorn, w ośrodkach Zell am See i Kaprun. Godne polecenia są także zlokalizowane nieco niżej ośrodki narciarskie Shmittenhohe i Maiskogel. W sumie narciarze mogą korzystać z 53 kolejek i wyciągów oraz dzikimi trasami na zboczach lodowca.

To nie jedyna atrakcja, zaledwie kilkanaście kilometrów dalej znajduje się ogromny kompleks Hinterglemm/Saalbach, który posiada 200 tras zjazdowych o różnej trudności. Turystom podróżującym z dziećmi szczególnie poleca się stację Hinterreit w miasteczku Saalfelden. W całym regionie do dyspozycji dzieci i dorosłych jest aż 120 szkółek, które pomogą w pierwszym kontakcie z nartami. Dla najmłodszych przygotowano „czarodziejski dywan” czyli naukę przez zabawę. Region przyciąga także wielu miłośników nart biegowych, bowiem znajdziemy tu doskonale przygotowane trasy w liczbie ponad 150km. W miasteczku Saalbach nie można się również nudzić już po zejściu ze stoku. Wśród atrakcji znajdziemy muzeum narciarstwa i muzeum etnograficzne prezentujące regionalne szopki z przed kilku wieków. Dla szukających inny wrażeń polecamy Flying Fox XXL, (czyli latającego lisa). Jest to lina od długości 1,6 kilometra, rozpięta nad doliną, do której podpięci specjalną klamrą z szelkami możemy mknąć nawet 120 km na godzinę. Oczywiście trzeba mieć ukończone 18 lat, a jednorazowy przelot kosztuje 79 euro, dla odważnych śmiałków druga tura dostępna jest w cenie 39 euro.

Na Ziemi Salzburskiej, pośród doliny Gastein ciągnie się droga biegnąca przez kolejne ośrodki jak: Bad Hofgastein, Bad Gastein czy Dorfgastein, wytrawnych narciarzy można spotkać na najwyżej położonym Sportgastein, gdzie jest najwięcej śniegu przez ponad 5 miesięcy. Ośrodki w Dolinie Gastein podlegają Ski amade, który zrzesza ponad 800 nartostrad.

Podróż do Salzburga możemy odbyć samochodem, jest to opłacalny sposób transportu tylko przy większych grupach, pamiętajmy, że w Austrii konieczna jest winieta do podróżowania tamtejszymi autostradami. Gdy planujemy wyjazd we dwoje, najtaniej, a już na pewno najszybciej dolecimy samolotem. Z Warszawy do Salzburga bezpośredni lot oferuje nam linia lotnicza Eurolot. W listopadzie ceny za bilety lotnicze rozpoczynają się od 299 zł. W regionie nie brakuje również noclegów o różnym standardzie i cenie, najwięcej jest jednak hoteli 4 i 5 gwiazdkowych. Można również skorzystać z pakietów (nocleg i karnet narciarski) w cenie od 400 euro za tydzień od osoby.

Salzburg

Artykuł w kategorii: Ciekawe miejsca, Rezerwacje lotnicze, Zwiedzanie

Otagowany jako: , , , ,

Comments are closed.