Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "finnair"

Flota do wymiany

FinnairWiele europejskich linii lotniczych jest właśnie na etapie modernizacji swojej floty, czego doskonałym przykładem jest nasz rodzimy przewoźnik. Po odebraniu Dreamlinera LOT jest posiadaczem najmłodszej floty. Pozostali przewoźnicy nie spoczywają jednak na laurach i także inwestują w nowe samoloty, nie od dziś wiadomo, że mimo iż początkowo jest to ogromny wydatek na dłuższą metę może przynieść wiele oszczędności.

Również przewoźnik z północy, czyli linia Finnair rozpoczyna właśnie program odnowy floty, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić aż 60mln euro do końca 2014, czyli w nieco ponad 2 lata. Wymiana floty jest częścią większego programu oszczędności na kwotę 140 mln euro, który wdrożono w sierpniu ubiegłego roku.

Fińska linia lotnicza zdecydowała się uziemić kilka maszyn średniego zasięgu, chodzi dokładnie o cztery Airbusy A320. Po prostu musiała zrezygnować z umów leasingowych na cztery najstarsze samoloty z rodziny A320. Cztery samoloty mniej w powietrzu wymagają od przewoźnika optymalizacji rozkładu połączeń, a więc wydajniejsze wykorzystanie reszty floty. Finnair obiecuje, że na rezygnacji z eksploatacji samolotów nie ucierpią pasażerowie.

Zmiany we flocie przewoźnika przyniosą znaczne oszczędności, a pozostałe samoloty zostaną lepiej wykorzystane bez wpływu na ilość oferowanych połączeń. Ostatni lot wysłużonych maszyn odbył się 31 października 2012r. Co istotne dla pracowników oraz klientów, program optymalizacji floty nie będzie miał wpływu na zatrudnienie oraz ilość oferowanych połączeń.

Linia lotnicza Finnair dąży do poprawy efektywności kosztowej, prognozy są bardzo dobre i jeśli wszystko pójdzie dobrze, przewoźnikowi już w tym roku uda się osiągnąć dodatni wynik operacyjny. Strategia zakłada osiągniecie 6% zysku operacyjnego na koniec 2014 roku. Konkurencja jednak nie śpi, inne linie także wprowadzają oszczędności, ponadto trudności sprawiają wysokie ceny paliwa, oraz zaostrzenie konkurencji.

W przeciągu dwóch najbliższych lat fiński przewoźnik planuje także wycofać cztery Boeingów 757-200 używane obecnie do połączeń czarterowych, zastąpione zostaną pięcioma Airbusami A321 z sharketami

Aby plany związane ze wzrostem ilości połączeń do Azji mogło się ziścić konieczna jest modernizacja floty dalekodystansowej, Dlatego w najbliższych latach Finnair zakupi 11 maszyn A350 XWB. Wartość tych inwestycji to kwota około 1,3 mld euro. Jednak być może to nie wszystko ponieważ linia lotnicza rozważa także nie wyklucza zamówienie A320neo.

Tak jak dziś Linia lotnicza LOT jest pierwszym w Europie posiadaczem Dreamlinera, tak Finnair będzie pierwszą linią w Europie, która w 2015r. otrzyma Airbusa A350 XWB. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przewoźnik chce zaoferować najwyższą jakość i komfort podróży oraz obniżenie kosztów operacyjnych dla linii.

Redukując koszty, Finnair zamierza zoptymalizować flotę średniego zasięg w ruchu europejskim, usprawnić sprzedaży i marketingu i poprawić efektywność kosztowej usług obsługi technicznej.

Zakończyła się praca Quality Hunterów dla linii Finnair i lotniska Helsinki

FinnairLinie lotnicze Finnair we współpracy z portem lotniczym Helsinki wybrały siedmiu testerów jakości, którzy na ich potrzeby podróżowali samolotami pomiędzy sześcioma kontynentami oceniając jakość podróży i wysuwając swoje przydatne wnioski. Akcja trwała przez sześć tygodni początkowo samolotami latało siedmiu testerów w ostatnim tygodniu dołączył do nich internauta, który najczęściej komentował ich prace w Internecie. 38-letni przedsiębiorca z Holandii mieszkający na Łotwie Arjan Tupan został wybrany przez pozostałych Quality Hunterów. Ich podróże miały na celu znalezienie nowych rozwiązań pozwalających na poprawę jakości i komfortu podczas podróży. Pasażerowie również mogli wziąć udział w akcji za pośrednictwem Internetu, obie spółki chciały poznać zdanie wszystkich, kto tylko ma coś do powiedzenia, tym samym każdy mógł przyłożyć swoją rękę do przyszłego kształtu podróży lotniczych liniami Finnair.

Quality Hunterzy swoimi obserwacjami dzielili się z innymi w Internecie, użytkownicy mogli dzielić się z nimi swoimi sugestiami na temat charakteru podróży lotniczych, pojawiło się wiele ciekawych pomysłów dotyczących usprawnienia obsługi oraz wypełnienia czasu oczekiwania na samolot czy podczas samego lotu.

A pomysłów internautom nie brakowało. Jeden z pasażerów zaproponował by catering działający na pokładach linii lotniczych Finnair oferował na wybranych kierunkach wyłącznie potrawy wegetariańskie np. lecąc do Indii. Wielu pasażerów podpisało się również pod pomysłem wprowadzenia w trakcie lotów koncertów karaoke, które z pewnością uprzyjemniły by pasażerom czas podróży. Fiński przewoźnik udostępnia na pokładach swoich maszyn bezprzewodowy Internet, dlatego doskonałym pomysłem jest możliwość rozgrywania między pasażerami wirtualnych partii szachów.

Single również wyszły z swoja propozycja skierowaną do władz portu lotniczego Helsinki, mianowicie by w trakcie oczekiwania na odprawę, czy lot zorganizowano Speed Dating czyli tzw. szybkie randki, zazwyczaj polegają one na tym, że przy kilku stolikach siedzą pary i mają kilka minut na rozmowę, w pewnym momencie rozbrzmiewa gong i trzeba się przesiąść do innego stolika, gdzie poznaje nową osobę. Całkiem dobry sposób na poznanie miłości swego życia.

Nowe połączenia w liniach lotniczych

Wraz z wiosenną siatką połączeń wiele linii lotniczych uruchamia nowe połączenia, gdyż w okresie letnim zwiększa się zainteresowanie podróżami. Stąd linie robią wszystko, aby zachęcić pasażerów, do korzystania z ich usług. Nowe oferty sprawią, że turyści będą mogli spędzić swoje wczasy w różnych atrakcyjnych miejscach nie tylko w Europie, ale także w odległych zakątkach Azji.

Finnair

Linie lotnicze SAS uruchomił nowe połączenie z Wrocławia do Kopenhagi. Loty będą realizowane aż cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 315 złotych. Sas jest bardzo cenionym i popularnym przewoźnikiem, a także jest uważany za najpunktualniejszą linię lotniczą w Europie.

Od 28 marca istnieje możliwość lotu na trasie Gdańsk- Helsinki. Trasę obsługują linie lotnicze Finncom w połączeniu z liniami Finnair. Połączenie wchodzi na stałe do rozkładu lotów na Gdańskim lotnisku. Z Gdańska do Helsinek polecimy w poniedziałek, środę i sobotę o 11:15. A także we wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 18:10. Loty z Helsinek będą obywał się w poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 09:45, a także we wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 16:40. Loty będą obsługiwane przez nowoczesne samoloty o średnim wieku dwóch lat. Helsinki to miasto, bardzo często odwiedzane przez turystów, jest to także bardzo ważny port przesiadkowy. Z Helsinek klienci linii lotniczych Finnair mogą bez problemu dostać się do wielu miast Azji jak Szanghaj, Hongkong, Osaka, Seul, Bangkok czy Tokio.

Oprócz tego Finnair wprowadza w swoją siatkę połączeń ofertę lotu między Singapurem a Europą. W czasie letnim oferta Finnair do Azji wzrośnie do 74 połączeń. Obsługiwane będą połączenia do 10 azjatyckich miast: 12 lotów tygodniowo do Hongkongu, 7 lotów tygodniowo Tokio, Osaki,Nagoi, Seulu, Pekinu, Szanghaju, Bangkoku i Singapuru oraz sześć lotów do Delhi. Polacy lecący z Warszawy i przesiadający się w Helsinkach, korzystając z usług Finnair wybiorą najszybszą trasę i zaoszczędzą wiele czasu.

Tanie linie lotnicze również wprowadzają nowości w letnią rozkładówkę. Nowe połączenie będzie realizowane na trasie Rzeszów- Barcelona. Samolot będzie latał do Barcelony dwa razy w tygodniu w czwartki i niedzielę. Z lotniska będą kursowały linie autobusowe dopasowane do rozkładu lotów Ryanaira. Dzięki temu pasażerowie bez problemu dostaną się z lotniska do swojego hotelu.

Linie lotnicze Condor Airlines są wakacyjnym przewoźnikiem, który otworzył nowe połączenie na trasie Frankfurt- Seatle. Ważna jest także fakt, ze lot ten będzie realizowany bez przesiadek. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, a pierwszy samolot wystartuje w czerwcu. Z Seattle można udać się na Alaskę, choć samo miasto zawiera w sobie wiele atrakcji turystycznych. Najsłynniejsze miejsce Seattle to Seattle Symphony Orchestra, w mieście znajdują się liczne teatry i muzea.