Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "hoteli"

Lozanna zachwyca architekturą

Jezioro GenewskieSmakoszy wina z pewnością zainteresuje Lozanna, która słynie z produkcji tego wyśmienitych trunków. Miasto to jest stolica kantonu Vaud, położone jest na północnym brzegu Jeziora Genewskiego.

Polakom znane między innymi z tego, że przez pewien czas mieszkał tu Adam Mickiewicz, który właśnie w tym mieście stworzył „Liryki lozańskie”. Poza tym działali tutaj m.in.: Wolter, Byron i Dickens. Od wielu lat w mieście swoją siedzibę posiada Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Dla rodaków to miejsce gdzie działa Trybunał Federalny, stanowi on najwyższą szwajcarską instancją sądową. Odbywają się tu międzynarodowe targi oraz konferencje.

Tak jak dla Brytyjczyków wyznacznikiem dobrego wykształcenia jest Oxford, tak dla Szwajcarów jest to Politechnika Federalna i Uniwersytet w Lozannie. W mieście kwitnie m.in. przemysł maszynowy, precyzyjny, poligraficzny czy odzieżowy, jest to również doskonały ośrodek komunikacyjny (znajdziemy tu port śródlądowy z piękną przystanią oraz oraz kilkanaście hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a ponadto port lotniczy czy węzeł kolejowy).

Jednym z cenniejszych zabytków średniowiecznej architektury zachowanych w Lozannie jest konsekrowana w 1275 r. katedra Notre Dame, której budowę rozpoczęto w 1173 r. na miejscu poprzednio istniejącego kościoła. miasto jest znane jest z wieli atrakcji turystycznych. Goście z pewnością powinni zawitać na Stare Miasto, które cechuje się plątaniną krętych uliczek, a następnie na Plac św. Franciszka, pełniący rolę głównego węzła komunikacyjnego Lozanny, z placu odchodzi najważniejsza arteria handlowa miasta – Rue de Bourg. Oczywiście znajdziemy przy niej wiele ekskluzywnych butików i salonów mody.

Jezioro GenewskieRozwijająca się Lozanna z biegiem lat wchłonęła sąsiednią wioskę rybacką Ouchy, stanowi dziś przedmieścia miasta i jest najruchliwszą przystanią nad Jeziorem Genewskim. Latem turyści chętnie korzystają z urokliwych plaż i kąpieli, do dyspozycji jest także wiele wypożyczalni rowerów czy rolek.

Do Lozanny dostaniemy się korzystając z dwóch środków transportu. Jako pierwsze do wyboru mamy linie lotnicze SWISS, LOT czy Lufthansa, które zabiorą nas z Warszawy do Genewy lub Berna, a następnie musimy przesiąść się do pociągu, kupując bilet SWISS PASS możemy podróżować nieograniczenie po całym kraju.

Bilety lotnicze do Hiszpanii

Hiszpania jest krajem do którego co roku przyjeżdża wiele turystów. Specyficzny klimat, piękne krajobrazy, wiele zabytków- to wymarzone wczasy dla każdego. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Costa Brava. Znajduje się w południowo-wschodniej Hiszpanii. Podróżnych przyciągają tu niezapomniane widoki w tym skalne urwiska i zatoki. Costa Brava znajdująca się na granicy hiszpańsko-francuskiej , inaczej nazywana jest dzikim wybrzeżem. Pasmo kończy się tam, gdzie zaczyna Barcelona. To miejsce wyjątkowo nastawione jest na turystykę. Znajduje się tutaj wiele hoteli, restauracji oraz dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne, które ciągnie się pasmem 200 kilometrów. Oprócz tego można tutaj naprawdę odpocząć przy przylądkach, skałach, czyli w miejscach z dala od cywilizacji. W tym miejscu można cieszyć się całym bogactwem Morza Śródziemnego.

Widoki w Hiszpanii

Do tego malowniczego miejsca można w atrakcyjnej cenie polecieć z Ryanairem. Irlandzkie linie lotnicze oferują loty ze Szczecina do Girony. Pierwszy lot odbędzie się 27 marca, ale już można bukować bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Nowe połączenie jest niewątpliwym udogodnieniem , gdyż mieszkańcy Szczecina nie będą musieli już latać do Berlina, aby dostać się do Costa Bravy. Cena biletu lotniczego w obie strony zaczyna się od 105 złotych. Oczywiście bilet najlepiej bukować na stronie Ryanaira. Warto wybrać się w podróż tylko z bagażem podręcznym, gdyż za rejestrowany pasażerowie muszą dopłacić. Płacąc kartą Mastercard Prepaid również zaoszczędzimy, gdyż unikniemy opłaty za sam zakup biletu, który niestety pobierają tanie linie lotnicze.

Daty wylotów i przylotów są tak dobrane, że można spędzić w Hiszpanii naprawdę uroczy weekend. Jedną z lepszych opcji jest wylot w czwartek rano i powrót późnym wieczorem w niedzielę. Ryanair oferuje także atrakcyjne połączenie z Rzeszowa. Drugim popularnym miejscem jest oczywiście sama hiszpańska stolica, czyli uroczy Madryt. Ryanair i tu proponuje atrakcyjne przeloty. Wyloty odbywają się w poniedziałek, środę i piątek. Z Krakowa realizowane są połączenia w te same dni. Od 27 marca będą także realizowane loty z Katowic do Madrytu przez węgierskie linie lotnicze. Wylot będzie odbywał się o 15:20 , a przylot o 18:20.Wyloty z Madrytu będą realizowane od 19:25, pasażerowie w Katowicach znajdą się o 22:50. Loty odbywają się na największy port lotniczy w Hiszpanii, czyli lotnisko Barejas. Znajduje się 13 kilometrów do centrum Madrytu. Z portu lotniczego korzysta około 50 milionów turystów rocznie. Lotnisko jest jednym z najatrakcyjniejszych portów w państwie. Do Madrytu oferują także połączenia polskie linie lotnicze LOT.

Podróż trwa około trzech godzin. Tradycyjne linie oferują bilety po wyższej cenie, ale za to zapewniają więcej wygód w porównaniu do tanich linii lotniczych. Na pokładzie samolotu można zjeść smaczny posiłek w cenie biletu. Pasażerowie mogą także cieszyć się większym komfortem i wygodą.

Widoki w Hiszpanii