Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "kopenhaga"

Z Katowic do Kopenhagi

KopenhagaKopenhaga to urocza duńska stolica, przez wielu nazywana najlepszą desygnacją naszego kontynentu. Mnogość zabytków, przepięknych miejsc sprawia, ze co roku przybywa tu mnóstwo turystów. Dotąd z Polski można było dostać się do Kopenhagi z Poznania i Gdańska liniami Sas a także Norwegian z portu lotniczego w Krakowie.

Zabytki przepełniają to miasto i będąc w Kopenhadze warto zobaczyć ich jak najwięcej. Głównie dużą furorę robi katedra: Rosklide, która zawiera w sobie grobowce królów Danii. Nie można także pominąć dwóch najważniejszych pałaców a także Okrągłej Wieży z której widać całą przepiękną panoramę Kopenhagi. Mimo że miasto jest przeludnione turystami można znaleźć tu sporo zielonych miejsc a przede wszystkim miasto bryluje pod względem ilości ogrodów. Miasto to także świetne miejsce do uprawiania sportów, przede wszystkim w tym mieście przoduje jazda na rowerze. Można uprawiać tutaj także inną aktywność fizyczną.

Nowa siatka połączeń linii SAS

Bardzo optymistyczna dla mieszkańców Katowic, ponieważ właśnie z Katowic ruszają nowe połączenia do duńskiej stolicy. Cena biletów rozpoczyna się już od 359 złotych. Pierwszy rejs będzie miał miejsce 26 marca i będzie realizowany cztery razy w tygodniu. Samoloty będą latały do portu lotniczego Kastrup, który jest głównym lotniskiem tego miasta. Ponadto lotnisko Kastrup jest także świetnym portem przesiadkowym do dalekich podróży. Port lotniczy w Katowicach znacznie rozwinie się dzięki nowemu połączeniu linii Sas. Linie Sas specjalizują się w lotach do Skandynawii, w lotach do Norwegii konkurują z Wizz Air i Norwegian.

Skandynawskie linie lotnicze

Rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Oprócz połączenia Katowic z Kopenhagą będzie realizowanych ponad 20 nowych tras. Sas bardzo długo funkcjonują na podniebnym rynku i niejednokrotnie były wzorem dla innych przewoźników. Od trzech lat niezmiennie zostają okrzyknięte najpunktualniejsza linią lotniczą naszego kontynentu. Prawie wszystkie loty w tych liniach były wykonane na czas. Sas ostatnio obchodził swoje 15- lecie bytności w porcie lotniczym Poznań- Ławica.

Do Skandynawii z Lotem

SkandynawiaKto chce odwiedzić w najbliższym czasie Skandynawię, w dodatku w promocyjnych cenach musi jak najszybciej dokonać rezerwacji na stronie Lotu. Do końca marca 2011 pasażerowie, którzy korzystają z usług polskich linii lotniczych, będą mogli zabukować miejsca na rejs do Sztokholmu i Kopenhagi. Realizacja lotów odbędzie się do końca bieżącego roku. Bilet lotniczy do Danii można zakupić w cenie 338 złotych, natomiast do Szwecji 358.

Kopenhaga jest czwartym co do wielkości miastem Skandynawii. Jest to miasto , które ludzie wybierają na długie wczasy czy krótkie weekendy. Niezależnie od pory roku czy wieku zwiedzających, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Można odpoczywać w ogrodach Tivoli, zwiedzić Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty, pomnik Małej Syrenki czy poznać zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg. Najbardziej znanym miejscem Kopenhagi jest deptak Stroget, wzdłuż których znajdują się liczne sklepy i galerie sztuki. Życie nocne rozpoczyna się tutaj od północy. Istnieje tutaj wiele klubów a także słynna scena jazzowa. Oprócz polskich linii lotniczych Lot, do Kopenhagi loty oferuje tradycyjna linia Sas. Z Krakowa pasażerowie mogą także polecieć tam liniami Norwegian.

Sztokholm nazywany jest często Wenecją Północy, gdyż znajduje się na 14 wyspach archipelagu. Mimo rozłożystości jest bardzo kameralny i łatwo się po nim przemieszczać. Nazwa pochodzi od słowa stock-kłoda i holm- wyspa. W tym pięknym mieście znajdują się trzy obiekty wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO: Drottningholm (rezydencja królewska), Skogskyrkogarden (zabytkowy cmentarz), a także Hovgarden (najstarsza szwedzka osada, datowana na VIII wiek).Ponadto znajduje się tutaj wiele innych zabytków, a także liczne galerie sztuki. Sztokholm jednak to nie tylko miasto zabytków i kultury. Możemy znaleźć tam także lasy sosnowe, skały, słodką i słoną wodę a także bogactwo fauny i flory. Niestety trudno w tym mieście znaleźć tanie hotele, mimo, ze oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana. Jednak wcześniejsze rezerwacje pozwolą spać na wczasach komfortowo, ale tez niezbyt drogo. Do Sztokholmu możemy polecieć Sasem za 392 złote, a także liniami lotniczymi Finnair za 940 złotych. Do tego miasta można także polecieć niskobudżetowymi przewoźnikami. Węgierskie linie Wizz Air oferują bilety lotnicze za 19 złotych.

Skandynawia