Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "linii lotniczej"

Szwajcarska jakość linii SWISS

SWISSSzwajcarska precyzja, niezawodność, produkty takie jak zegarki, sery czy usługi bankowe, wszystkie te rzeczy potwierdzają najwyższą jakość przemysłu tego kraju, a tym samym budzą zaufanie i lojalność wśród klientów. Również w przypadku narodowych linii lotniczych SWISS zasada ta się potwierdza, świadczyć może o tym hasło reklamowe przewoźnika „Szwajcarska jakość, optymalna cena”.

Szwajcarska linia powstała zaledwie 9 lat temu, w 2002 roku poprzez przejęcie części majątku upadłego Swissair oraz przekazanie majątku regionalnej linii lotniczej Crossair. Rok 2005 okazał się przełomowy dla SWISS, bowiem Komisja Europejska wydała zgodę by przewoźnik został połączony z niemiecką Lufthansą, Głównym postulatem szwajcarskiej linii była możliwość zachowania własnego logo, kierownictwa, personelu oraz siedziby w Szwajcarii. Bazą strategiczną przewoźnika jest Port Lotniczy Bazylea, gdzie pracuje prawie 7,5 tyś pracowników, z czego dokładnie 1000 to piloci. Krótki staż na rynku lotniczym nie w zupełności nie hamuje potencjału linii, przewoźnik ten, co roku przewozi około 14 mln pasażerów. Od początku SWISS jest członkiem Star Alliance.

Flota w liczbie 77 to głównie samoloty jednego producenta, w tym przypadku Airbus, 20 maszyn stanowią samoloty typu Avro RJ100. 25 maszyn obsługuje loty długodystansowe a 52 loty średnio i krótkodystansowe. 42 tyle wynosi liczba państw, z którymi szwajcarska linia utrzymuje stałe połączenia, w śród nich jest oczywiście Polska, gdzie przewoźnik lata 3 razy w tygodniu. Połączenia linii lotniczej Swiss w głównej mierze wykonywane są z bazy w Zurychu, a także z lotnisk w Bazylei i Genewie. Przewoźnik od 5 lat współpracuje z 22 innymi liniami, dzięki czemu może oferować przeloty typu codeshare. Linie lotnicze Swiss swoim pasażerom oferują trzy klasy: Pierwszą, Business i Ekonomiczną, a menu zawiera prawie 20 ofert.

Swiss w ciągu swej dziewięcioletniej działalności cały czas utrzymuje typowe szwajcarskie wartości, takie jak gościnność, jakość w każdym calu szczegółowa i osobista opieki. Podstawowym celem przewoźnika jest zapewnienie klientom komfortu na najwyższym poziomie, by w portach jak i na pokładach samolotów czuli się jak u siebie w domu.

SWISSW tym roku przewoźnik postanowił ujednolicić przepisy dotyczące bagażu, od początku sierpnia zacznie obowiązywać tzw. system sztukowo-wagowy, a nie jak dotąd wagowy. Dla pasażerów oznacza to dodatkowe bezpłatne kilogramy. Do najważniejszych zmian należą m.in. 1 sztuka bagażu o wadze do 23 kg zamiast dowolnej ilości o łącznej wadze 20 kg w klasie ekonomicznej. 2 sztuki po 32 kg każda zamiast dowolnej ilości o sumie 30 kg w klasie biznes oraz 3 sztuki po 32 kg każda zamiast dowolnej ilości o sumie 40 kg w klasie pierwszej.

Zmianie ulegają także stawki za dodatkowy bagaż, obecnie każda dodatkowa sztuka bagażu kosztuje 90 franków na trasach europejskich oraz 225 franków na loty międzykontynentalne.

Zwiększenie limitu bagażu w Lufthansie

Już od czerwca 2011 roku pasażerów niemieckich linii lotniczych czeka ogromna niespodzianka. Na pokład Lufthansy będzie można wziąć zwiększoną ilość bagażu. To z pewnością ucieszy turystów, którzy zwykle mają duże problemy z pakowaniem. W tanich liniach lotniczych jak na przykład Ryanair i Wizz Air dodatkowy bagaż jest płatny. W cenie znajduje się tylko bagaż podręczny.

Bagaż Lufthansa

W Lufthansie można bez dodatkowych opłat zarejestrować sobie dodatkową ilość bagażu. Limit będzie zależał od klasy, w której będziemy podróżować. Nawet pasażerowie klasy ekonomicznej mogą liczyć na zwiększenie limitu nawet do trzech kilogramów. Lufthansa pozwala na zwiększenie ilości bagażu zarówno na trasach Europejskich jak i na kierunkach długodystansowych jak Azja, Afryka, Ameryka czy Bliski wschód. W klasie biznesowej można zarejestrować 2 sztuki bagażu, z czego każda do 32 kg. Podróżni z klasy pierwszej mogą zabrać 3 sztuki bagażu, każda po 32 kg. Zwiększenie obejmuje także małe dzieci, które oprócz wózka mogą mieć 23 kilogramy. To nie koniec niespodzianek. Na wszystkich trasach, z wyjątkiem Afryki pasażerowie mogą wziąć ze sobą małą, sportowa torbę. Trzeba przyznać, że Lufthansa w dobrym momencie ogłosiła zmiany. Wielu turystów planuje teraz wczasy, gdyż zbliża się okres wakacyjny. Ta oferta z pewnością zachęci wielu podróżników do skorzystania z tej linii lotniczej.

Lufthansa to jeden z największych podniebnych tyranów, którego siedziba znajduje się w Kolonii. Lotnisko we Frankfurcie nad Menem to główna baza z której korzysta. Lufthansa jest liderem i głównym założycielem sojuszu Star Aliance. Posiada bardzo bogatą ofertę kierunków. Flota tej linii lotniczej to ponad 300 nowoczesnych samolotów. Niedawno zainwestowała także w modernizację floty. Lufthansa cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów, gdyż to pasażerowie są najważniejsi dla tej linii lotniczej. Pasażerowie mogą odprawiać się drogą internetową lub przez komórkę. Klienci Lufthansy mogą korzystać z licznych usług, między innymi komfortowych poczekalni. Lufthansa podczas swojej burzliwej i długiej historii borykała się z różnymi problemami, ale jej profesjonalizm pozwolił jej wyjść z nich zwycięsko.

Bagaż Lufthansa