Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "linii lotniczych lot"

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

Port Lotniczy KatowiceHistoria Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach sięga czasów II wojny światowej, kiedy to niemiecka Luftwaffe zajęła teren pyrzowickich łąk w celu budowy polowego lotniska. Powstały wtedy trzy pasy startowe o długości od 1 do 1,5 kilometra. Ówczesny port służył do przeładunku materiałów wojskowych. Pod koniec II wojny światowej na lotnisku w celach testowych sprowadzono samolot rakietowy Messerschmitt 163 Komet. Po wojnie, w latach pięćdziesiątych lotnisko trafiło w ręce Wojska Polskiego, wtedy też powołano 39 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Pierwszy pasażer cywilny został odprawiony dopiero 6 października 1966 roku, w dniu w którym po raz pierwszy z portu wystartował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Wtedy też rozpoczęły się pierwsze inwestycje w lotnisko, w 1969 roku powstał mały terminal o powierzchni 550 metrów kwadratowych, nowa droga do kołowania oraz płyta postojowa dla maszyn polskiego przewoźnika. To jednak nie koniec, największy rozkwit lotniska dopiero przed nami.

W związku ze zmianą systemu politycznego Polski ostatnia maszyna odleciała 28 października 1990 roku. Rozpoczęły się rozmowy z władzami kraju, w wyniku czego województwo wówczas katowickie powołało do życia Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. które miało zając się lotniskiem od podstaw. Prace GTL S.A. opłacił się, bo więc już 2 lipca 1992 roku wznowiono połączenia z Warszawą za pośrednictwem PLL LOT. Rok później samolotami niemieckiej Lufthansy katowicki port lotniczy połączył się z zagranicą. Niemiecki przewoźnik po raz pierwszy od 54 lat wykonał lot między Katowicami a Frankfurtem.

Port Lotniczy KatowicePaździernik 1994 roku również był przełomowy dla lotniska, gdyż po wielu latach otwarto nowoczesny terminal pasażerski, natomiast 1997 roku do użytku oddano halę cargo, z początkiem XXI wieku rozbudowano pasy startowe, płyty postojowe oraz drogi kołowania. Dopiero po 2004 roku rozpoczął się prawdziwy rozwój lotniska, do Katowic zawitała tania linia lotnicza Wizz Air, kolejna rozbudowa terminalu sprawiła, że przepustowość portu lotniczego wzrosła do prawie dwóch milionów pasażerów. Zainteresowanie klientów wzrosła wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej, wtedy też wybudowano drogę ekspresową s1 między lotniskiem a Katowicami.

W roku 2007 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. do użytku Terminal pasażerski B, pozwoli to rocznie odprawiać nawet 3,6 miliona pasażerów. Obecnie z portu korzysta wielu przewoźników regularnych, niskokosztowych oraz czarterowych. Do najważniejszych z nich należy oczywiście linia LOT, jednak znajdziemy maszyny pod banderą Lufthansy, Wizz Air, oraz wielu innych. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach każdego dnia odwiedza tysiące podróżnych, pasażerów różnych linii lotniczych. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice cały czas się rozwija. W niedalekiej przyszłości planowana jest kolejna rozbudowa płyt postojowych, budowa trzeciego terminalu pasażerskiego oraz nowej drogi startowej.

Do Skandynawii z Lotem

SkandynawiaKto chce odwiedzić w najbliższym czasie Skandynawię, w dodatku w promocyjnych cenach musi jak najszybciej dokonać rezerwacji na stronie Lotu. Do końca marca 2011 pasażerowie, którzy korzystają z usług polskich linii lotniczych, będą mogli zabukować miejsca na rejs do Sztokholmu i Kopenhagi. Realizacja lotów odbędzie się do końca bieżącego roku. Bilet lotniczy do Danii można zakupić w cenie 338 złotych, natomiast do Szwecji 358.

Kopenhaga jest czwartym co do wielkości miastem Skandynawii. Jest to miasto , które ludzie wybierają na długie wczasy czy krótkie weekendy. Niezależnie od pory roku czy wieku zwiedzających, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Można odpoczywać w ogrodach Tivoli, zwiedzić Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty, pomnik Małej Syrenki czy poznać zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg. Najbardziej znanym miejscem Kopenhagi jest deptak Stroget, wzdłuż których znajdują się liczne sklepy i galerie sztuki. Życie nocne rozpoczyna się tutaj od północy. Istnieje tutaj wiele klubów a także słynna scena jazzowa. Oprócz polskich linii lotniczych Lot, do Kopenhagi loty oferuje tradycyjna linia Sas. Z Krakowa pasażerowie mogą także polecieć tam liniami Norwegian.

Sztokholm nazywany jest często Wenecją Północy, gdyż znajduje się na 14 wyspach archipelagu. Mimo rozłożystości jest bardzo kameralny i łatwo się po nim przemieszczać. Nazwa pochodzi od słowa stock-kłoda i holm- wyspa. W tym pięknym mieście znajdują się trzy obiekty wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO: Drottningholm (rezydencja królewska), Skogskyrkogarden (zabytkowy cmentarz), a także Hovgarden (najstarsza szwedzka osada, datowana na VIII wiek).Ponadto znajduje się tutaj wiele innych zabytków, a także liczne galerie sztuki. Sztokholm jednak to nie tylko miasto zabytków i kultury. Możemy znaleźć tam także lasy sosnowe, skały, słodką i słoną wodę a także bogactwo fauny i flory. Niestety trudno w tym mieście znaleźć tanie hotele, mimo, ze oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana. Jednak wcześniejsze rezerwacje pozwolą spać na wczasach komfortowo, ale tez niezbyt drogo. Do Sztokholmu możemy polecieć Sasem za 392 złote, a także liniami lotniczymi Finnair za 940 złotych. Do tego miasta można także polecieć niskobudżetowymi przewoźnikami. Węgierskie linie Wizz Air oferują bilety lotnicze za 19 złotych.

Skandynawia