Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "linii lotniczych"

Awaria samolotu w polskich liniach lotniczych

Port lotniczy Jesionka220 pasażerów na pokładzie samolotu polskich linii lotniczych, wracających z portu lotniczego w Newark przeżyło chwile grozy. Samolot musiał lądować bez wysuniętego podwozia, jednak cała akcja zakończyła się sukcesem i nikt nie został ranny. Obecnie trwają badania nad przyczyną awarii. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze awaria rozpoczęła się już po starcie samolotu. Wstępnie można stwierdzić, ze zawiódł system hydrauliczny. Awaria rozpoczęła się już w trakcie schowania podwozia, czyli na samym początku lotu. Obecnie czarne skrzynki są badane przez Niemieckich ekspertów. Lądowanie bez podwozia wymagało wielkiego profesjonalizmu i opanowania pilota. Oprócz niego w akcji wzięło 11 innych osób z załogi.

Awaryjne lądowanie w Locie wstrząsnęło całą Europą, gdyż wielu pasażerów mogło otrzeć się o poważne obrażenia a nawet i śmierć. Wiele osób, które wtedy były na pokładzie samolotu uważają, ze dostali drugie życie i raczej nie myślą o roszczeniu o odszkodowania, które mógłby wypłacić Lot za straty moralne.

Szczęśliwy finał lądowania i tak nie ejst zbyt szczęśliwy dla linii lotniczych, jeśli chodzi o straty finansowe. Zamknięcie portu lotniczego, spowodowane lądowaniem paraliżowało inne polskie lotniska a także loty wielu innych linii lotniczych. Najczęściej bazą zastępczą był Kraków i Katowice. Jedynie port lotniczy Jesionka i Bydgoszcz nie odczuły zbytnio zamieszania na polskim rynku lotniczym. Lot przez odwołanie połączeń codziennie liczy do dwóch milionów strat. Dzięki temu, ze jest uczestnikiem programu Star Alliance te straty troszkę zmaleją.

Polskie linie lotnicze od niedawna dźwigają się z potężnego kryzysu. Cała akcja marketingowa, jak na przykład promowanie Polski w Europie specjalnym samolotem Lotu, ma na celu przywrócić polskim liniom lotniczym dawną pozycję. W przyszłym roku planuje się także prywatyzację Lotu. Prezes polskich linii lotniczych pragnie jak najszybciej sprawić by Lot stał się jedną z najpotężniejszych linii w Europie.

Jak komfortowo przeżyć podróż samolotem?

Podróż samolotemSamolot wbrew różnym stereotypom to najbezpieczniejszy środek transportu. Dlatego jest wybierany przez coraz większą ilość pasażerów. Mnogość linii lotniczych i ciekawych ofert sprawiła, że coraz chętniej podróżujemy drogą powietrzną. Jednak wiele osób boi się latać i odczuwa przed podróżą lekki dyskomfort. Stąd warto zastosować się do kilku porad specjalistów by droga na wczasy była już relaksem, nie koszmarem.

Powietrze w samolotach jest bardzo suche, stąd należy pamiętać o nawadnianiu się. Najlepiej zaopatrzyć się w wodę mineralną, a unikać napojów gazowanych i zawierających alkohol. Warto pamiętać także o odpowiedniej diecie i ograniczyć się do jedzenia warzyw i owoców. To co jest podstawą komfortu podróży to odpowiednie ubranie. Na lotach długodystansowych panie powinny zapomnieć o szpilkach, gdyż na dużych wysokościach może dojść do opuchnięć. Ogólnie pozytywne nastawienie i myśl o nadchodzących wczasach powinny optymistycznie i pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Konkurencyjność na rynku sprawiła, że linie walczą o pasażerów. Linie lotnicze chcą zachęcić klientów do korzystania z ich usług, stąd oferują wiele rozwiązań, które mają na celu umilić czas pasażerom. W samolotach Lufthansy możemy liczyć na bezpłatny Internet na trasach międzykontynentalnych, czyli tych najdłuższych. Początkowo ta oferta była realizowana tylko na trasach do Ameryki Północnej, następnie zwiększono jej zasięg. Inne linie także nie pozostają w tyle. EasyJet na pokładach swoich samolotów oferuje przepyszną kawę z ekologicznych ziaren a także specjalne herbaty. U wielu przewoźników można liczyć na ciekawe filmy a nawet gry. Linie lotnicze oferują także często opiekę nad małymi dziećmi. Włoskie linie lotnicze miały w swoim zapleczu kilkanaście rodzajów czasopism w różnych językach. Wszystkie linie oferują ponadto bardzo bogate menu. Szczególnie w liniach Sas możemy liczyć na przepyszną kuchnię, gdyż kucharze z pokładów ich samolotów to laureaci wielu prestiżowych nagród.

Szwajcarska jakość linii SWISS

SWISSSzwajcarska precyzja, niezawodność, produkty takie jak zegarki, sery czy usługi bankowe, wszystkie te rzeczy potwierdzają najwyższą jakość przemysłu tego kraju, a tym samym budzą zaufanie i lojalność wśród klientów. Również w przypadku narodowych linii lotniczych SWISS zasada ta się potwierdza, świadczyć może o tym hasło reklamowe przewoźnika „Szwajcarska jakość, optymalna cena”.

Szwajcarska linia powstała zaledwie 9 lat temu, w 2002 roku poprzez przejęcie części majątku upadłego Swissair oraz przekazanie majątku regionalnej linii lotniczej Crossair. Rok 2005 okazał się przełomowy dla SWISS, bowiem Komisja Europejska wydała zgodę by przewoźnik został połączony z niemiecką Lufthansą, Głównym postulatem szwajcarskiej linii była możliwość zachowania własnego logo, kierownictwa, personelu oraz siedziby w Szwajcarii. Bazą strategiczną przewoźnika jest Port Lotniczy Bazylea, gdzie pracuje prawie 7,5 tyś pracowników, z czego dokładnie 1000 to piloci. Krótki staż na rynku lotniczym nie w zupełności nie hamuje potencjału linii, przewoźnik ten, co roku przewozi około 14 mln pasażerów. Od początku SWISS jest członkiem Star Alliance.

Flota w liczbie 77 to głównie samoloty jednego producenta, w tym przypadku Airbus, 20 maszyn stanowią samoloty typu Avro RJ100. 25 maszyn obsługuje loty długodystansowe a 52 loty średnio i krótkodystansowe. 42 tyle wynosi liczba państw, z którymi szwajcarska linia utrzymuje stałe połączenia, w śród nich jest oczywiście Polska, gdzie przewoźnik lata 3 razy w tygodniu. Połączenia linii lotniczej Swiss w głównej mierze wykonywane są z bazy w Zurychu, a także z lotnisk w Bazylei i Genewie. Przewoźnik od 5 lat współpracuje z 22 innymi liniami, dzięki czemu może oferować przeloty typu codeshare. Linie lotnicze Swiss swoim pasażerom oferują trzy klasy: Pierwszą, Business i Ekonomiczną, a menu zawiera prawie 20 ofert.

Swiss w ciągu swej dziewięcioletniej działalności cały czas utrzymuje typowe szwajcarskie wartości, takie jak gościnność, jakość w każdym calu szczegółowa i osobista opieki. Podstawowym celem przewoźnika jest zapewnienie klientom komfortu na najwyższym poziomie, by w portach jak i na pokładach samolotów czuli się jak u siebie w domu.

SWISSW tym roku przewoźnik postanowił ujednolicić przepisy dotyczące bagażu, od początku sierpnia zacznie obowiązywać tzw. system sztukowo-wagowy, a nie jak dotąd wagowy. Dla pasażerów oznacza to dodatkowe bezpłatne kilogramy. Do najważniejszych zmian należą m.in. 1 sztuka bagażu o wadze do 23 kg zamiast dowolnej ilości o łącznej wadze 20 kg w klasie ekonomicznej. 2 sztuki po 32 kg każda zamiast dowolnej ilości o sumie 30 kg w klasie biznes oraz 3 sztuki po 32 kg każda zamiast dowolnej ilości o sumie 40 kg w klasie pierwszej.

Zmianie ulegają także stawki za dodatkowy bagaż, obecnie każda dodatkowa sztuka bagażu kosztuje 90 franków na trasach europejskich oraz 225 franków na loty międzykontynentalne.

Jak zaoszczędzić na bilecie lotniczym?

Tanie biletyOdwiedziny znajomych na emigracji w Londynie, romantyczny weekend w Paryżu, a może wakacje na Rodos, te i inne miejsca cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Jako środek lokomocji nasi rodacy wybierają samolot, jest to stosunkowo tani, wygodny, a przede wszystkim szybki sposób dotarcia do celu. Średnia cena biletu lotniczego wynosi 630 zł, a można znaleźć i taniej. Od czego to zależy? Przede wszystkim od wcześniejszej rezerwacji, nawet na kilka miesięcy przed planowanym wylotem, drugą rzeczą jest wybór odpowiedniego przewoźnika, czy to tradycyjne czy może tanie linie lotnicze. W dobrym wyborze z pewnością pomoże internetowa wyszukiwarka. Wszystko to pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Z doświadczenia starych podróżników, wiadomo już, że najkorzystniejsze oferty cenowe występują na około 45-30 dni przed konkretną datą, warto pamiętać, że im bliżej dnia podróży, tym ceny z pewnością będą wyższe. Jest to strategia wszystkich linii lotniczych.

Podczas planowania wycieczki, czy np. weekendu, istotną rzeczą jest elastyczność. Często przesunięcie daty, wylotu, czy powrotu, pozwoli zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Niestety tak to już jest, że połączenia lotnicze w weekendy są dużo droższe niż te, w dni powszednie, dlatego planując krótki wypad do Paryża, warto zastanowić się, czy nie taniej wyjdzie podróż w dniach czwartek – niedziela lub sobota wtorek niż w typowe dni weekendowe czyli piątek – niedziela.

Tanie biletyKażdy kto szuka, z pewnością znajdzie, wystarczy odrobina szczęścia, a trafi się na promocje czy tzw. last minute, wtedy też bilet lotniczy w tanich liniach lotniczych można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Ceny biletów zmieniają się z prędkością światła, dlatego najlepiej zabawić się w łowcę i każdego dnia przy pomocy wyszukiwarki sprawdzać aktualną ofertę.

Na podróżujących droga powietrzną czeka też kilka haczyków. Pierwszy z nich dotyczy bagażu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na podróż tanimi liniami lotniczymi, trzeba pamiętać, że za bagaż płacimy dodatkowo. Jest to kwota od 100zł wzwyż i dotyczy bagażu do 20 kg. Niespodzianką może okazać się także lotnisko docelowe, które jak się okazuje na miejscu, jest oddalone od Paryża czy Barcelony nawet o 100 km, tak więc pasażer musi się liczyć z kosztem dojazdu do hotelu. Rezerwując bilet w dwie strony, pokuśmy się o sprawdzenie oferty innych przewoźników, ponieważ zasadą stało się, że jeżeli bilet do kosztuje grosze, to bilet z powrotem rekompensuje przewoźnikowi ową zniżkę. Dlatego bardzo często powrót samolotem innych linii lotniczych, okazuje się tańszy.

Nowe połączenia w liniach lotniczych

Wraz z wiosenną siatką połączeń wiele linii lotniczych uruchamia nowe połączenia, gdyż w okresie letnim zwiększa się zainteresowanie podróżami. Stąd linie robią wszystko, aby zachęcić pasażerów, do korzystania z ich usług. Nowe oferty sprawią, że turyści będą mogli spędzić swoje wczasy w różnych atrakcyjnych miejscach nie tylko w Europie, ale także w odległych zakątkach Azji.

Finnair

Linie lotnicze SAS uruchomił nowe połączenie z Wrocławia do Kopenhagi. Loty będą realizowane aż cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 315 złotych. Sas jest bardzo cenionym i popularnym przewoźnikiem, a także jest uważany za najpunktualniejszą linię lotniczą w Europie.

Od 28 marca istnieje możliwość lotu na trasie Gdańsk- Helsinki. Trasę obsługują linie lotnicze Finncom w połączeniu z liniami Finnair. Połączenie wchodzi na stałe do rozkładu lotów na Gdańskim lotnisku. Z Gdańska do Helsinek polecimy w poniedziałek, środę i sobotę o 11:15. A także we wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 18:10. Loty z Helsinek będą obywał się w poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 09:45, a także we wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 16:40. Loty będą obsługiwane przez nowoczesne samoloty o średnim wieku dwóch lat. Helsinki to miasto, bardzo często odwiedzane przez turystów, jest to także bardzo ważny port przesiadkowy. Z Helsinek klienci linii lotniczych Finnair mogą bez problemu dostać się do wielu miast Azji jak Szanghaj, Hongkong, Osaka, Seul, Bangkok czy Tokio.

Oprócz tego Finnair wprowadza w swoją siatkę połączeń ofertę lotu między Singapurem a Europą. W czasie letnim oferta Finnair do Azji wzrośnie do 74 połączeń. Obsługiwane będą połączenia do 10 azjatyckich miast: 12 lotów tygodniowo do Hongkongu, 7 lotów tygodniowo Tokio, Osaki,Nagoi, Seulu, Pekinu, Szanghaju, Bangkoku i Singapuru oraz sześć lotów do Delhi. Polacy lecący z Warszawy i przesiadający się w Helsinkach, korzystając z usług Finnair wybiorą najszybszą trasę i zaoszczędzą wiele czasu.

Tanie linie lotnicze również wprowadzają nowości w letnią rozkładówkę. Nowe połączenie będzie realizowane na trasie Rzeszów- Barcelona. Samolot będzie latał do Barcelony dwa razy w tygodniu w czwartki i niedzielę. Z lotniska będą kursowały linie autobusowe dopasowane do rozkładu lotów Ryanaira. Dzięki temu pasażerowie bez problemu dostaną się z lotniska do swojego hotelu.

Linie lotnicze Condor Airlines są wakacyjnym przewoźnikiem, który otworzył nowe połączenie na trasie Frankfurt- Seatle. Ważna jest także fakt, ze lot ten będzie realizowany bez przesiadek. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, a pierwszy samolot wystartuje w czerwcu. Z Seattle można udać się na Alaskę, choć samo miasto zawiera w sobie wiele atrakcji turystycznych. Najsłynniejsze miejsce Seattle to Seattle Symphony Orchestra, w mieście znajdują się liczne teatry i muzea.

Linie lotnicze liczą straty za odwołane loty

British Airways Od kilku dni podróżujący samolotami, mimo biletów lotniczych zmagają się z opóźnieniami i odwoływaniem samolotów. Warunki atmosferyczne nie pozwalają na realizowanie połączeń . Pasy startowe są zaśnieżone, brakuje płynów do odladzania, zamykane są lotniska a wiele linii lotniczych rezygnuje nawet ze wszystkich lotów. Pasażerowie nie kryją niezadowolenia, nocują an dworach lub wydają ogromne sumy na hotele. Sparaliżowane linie lotnicze z trwogę liczą straty. British Airways do dnia dzisiejszego straciło około 70 milionów funtów. Francuski Air France w weekend pozbył się około 20 milionów euro. Podsumowując na jak dużym minusie są europejskie linie lotnicze można zbliżyć się do kwoty miliarda euro. Ilość odwołanych lotów była tak duża, że straty zbliżają się do ceny jaką zapłacili przewoźnicy za brak połączeń w czasie pyłu wulkanicznego. Prezes spółki , która przewodniczy największemu lotnisku Heatrhrow zrezygnował w tym roku z premii. Twierdzi, że czuje się odpowiedzialny za klientów, których zaufanie wyjątkowo nadwyrężyli. Z Frankfurtu, największego lotniska w Niemczech nadal nie odleciało ponad 3000 osób. Podobna sytuacja zaistniała we Francji. Linie lotnicze starają się zapewnić łóżka polowe czy tanie hotele. Jednak większość pasażerów może nie dolecieć na święta do miejsc docelowych. Generalnie panuje chaos i szum komunikacyjny. W dodatku pierwszeństwo odlotu mają osoby, które maja rezerwację w danym dniu. Klienci, którzy mieli odloty na przykład dwa dni temu muszą czekać na pierwsze wolne miejsca. Mimo otwarcia lotnisk sytuacja nadal jest tragiczna. Opóźnienia wynoszą co najmniej godzinę. Na warszawskie Okęcie w ogólnie nie przyleciał Air France. Lotnisko w Atenach, mimo że ruszyło z lotami ciągle wypuszcza samoloty z powodu dużej mgły. Przewoźnicy , mimo start musza martwić się przede wszystkim o klientów, bo bez nich nie mają przyszłości. British Airways mimo dość sztywnych restrykcji zwraca pieniądze za niewykorzystane loty, bądź także zmienia terminy lotów na późniejsze, bez dodatkowych opłat. W podobny sposób ratuje się Lufthansa, która pozwoliła na wykorzystanie biletów do marca 2011.