Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "lot"

Nowe biura sprzedaży w Locie

Polskie linie lotniczePolskie linie lotnicze zostały znacznie zdopingowane coraz to lepszymi wynikami. Dlatego nie poprzestają tylko na zwiększeniu i udoskonaleniu siatki połączeń ale także i w każdym obszarze dbają o swój wizerunek. W marcu zostało otworzone w Krakowie pierwsze odnowione biuro Lotu. Całe wydarzenie skupiło bardzo zacnych i ważnych gości w tym przedstawicieli duchowieństwa, polityki a także portu lotniczego w Balicach, który jest drugim po Okęciu lotniskiem w naszym kraju.

Lot pragnie całkowicie odnowić swój wizerunek. Nowy image nie oznacza jednak zerwania z tradycją a wręcz przeciwnie będzie opierał się na połączeniu tradycji z nowoczesnością. Niezmiennie od wielu lat symbolem Lotu jest żuraw, jednak obecnie oprócz tego motywu na oficjalnych dokumentach przewoźnika będzie widniał wizerunek Fryderyka Chopina czy Syrenki Warszawskiej. W podobnym stylu tworzone są nowe biura, które mają zachęcać oczywiście do zakupów biletów lotniczych, ale także być przyjazne i przypominać o tożsamości narodowej Polaków. Mimo że samoloty Lotu można znaleźć w wielu zagranicznych portach lotniczych, Lot chce podkreślić że jest polską, rodzimą linia lotniczą. Nowy wizerunek nie oznacza jednak braku reform, gdyż bez nich Lot pozostał by daleko w tyle po innych przewoźnikach. Polskie linie lotnicze dysponują 18 biurami, które są zlokalizowane w różnych miejscach Polski. Prezes Lotu ma nadzieję, że nowy wizerunek jeszcze bardziej pozytywnie wpłynie na rozwój rodzimego przewoźnika.

Obecnie Lot odmładza znacznie swoją flotę. W jego posiadaniu znajduje się nowy Dreamliner, samolot o najwyższej technologii. Lot to jedyna linia lotnicza na naszym kontynencie posiadającą tak wspaniały samolot. Lot rozszerza zasięg swoich lotów, między innymi otwierając loty do Pekinu. Turyści mogą wybrać się także do wielu krajów europejskich korzystając z oferty Szalony tydzień z Lotem. W ofercie dostępnych jest mnóstwo tras miedzy innymi bilety lotnicze do Londynu, Paryża czy Brukseli.

Najnowsze promocje w Locie

Do końca kwietnia pasażerowie będą mieli możliwość zakupu biletów lotniczych na połączenia krajowe. Bilety rozchodzą się bardzo szybko, dlatego Lot postanowił zrobić niespodziankę pasażerom i przedłużyć promocję. Bilety lotnicze na połączenia krajowe kupimy już za 79 złotych. Nowa oferta Lotu to duża konkurencja dla transportu naziemnego, szczególnie

Bilety lotnicze po Polsce kupimy już o 40 procent taniej. Szczególnie ciekawa ofertą jest połączenie Warszawy i Gdańska. Gdańsk to bardzo ważny ośrodek kulturowy i turystyczny wchodzący w skład Trójmiasta. Gdańsk to jedno z najstarszych miast Polski. Miasto zawiera wiele zabytków architektury. Na środku Starego Miasta znajduje się słynna fontanna Neptuna. Oprócz długich spacerów po Gdańsku można oddać się zakupowemu szaleństwu na Jarmarku Dominikańskim a także spróbować słodkości w fabryce czekolady. Około 10 kilometrów od Gdańska znajduje się port lotniczyRębiechowo. Lotnisko plasuje się na czwartym miejscu wśród polskich lotnisk po Okęciu, Balicach i Pyrzowicach. Z tego lotniska korzysta tradycyjna linia lotnicza Lufthansa, jednak większość przewoźników stanowią tanie linie lotnicze jak Norwegian, Wizz Air, Ryanair. Dostępność biletów w ofercie Lotu może spotęgować zainteresowanie Gdańskiem wśród turystów.

LotLot obecnie oprócz przedłużenia promocji na bilety lotnicze po Polsce, przedłuża także promocje na loty do Stanów Zjednoczonych. W ofercie widnieją połączenia do Nowego Jorku i Chicago. Stany Zjednoczone od wielu lat kuszą urlopowiczów, dlatego chętnie wybiera się właśnie ten kierunek. Zarazem bilety lotnicze do Nowego Jorku oferują wszystkie większe linie.

Pasażerowie chcący podróżować po Europie mogą skorzystać z taryfy „ Szalony tydzień z Lotem.” Dostępny jest bardzo bogaty wachlarz kierunków, miedzy innymi jest to Amsterdam, Ateny, Londyn, Mediolan, Petersburg i wiele innych. Siatka połączeń w Locie jest tak obszerna, ze przewoźnik wyszedł poza dotychczasową szaloną środę, aby udostępnić jak najwięcej kierunków i biletów lotniczych w promocyjnych cenach.w od Gdańska znajduje się port lotniczyRębiechowo. Lotnisko plasuje się na czwartym miejscu wśr

Jak port lotniczy we Frankfurcie radzi sobie ze strajkiem?

Port lotnicze we FrankfurciePort lotnicze we Frankfurcie boryka się ze znacznymi trudnościami. Od kilku dni załoga samolotowa strajkuje, a obecnie strajk przedłuża się do kilku dni. Planowanie zakończenie ma nastąpić 1 marca. Do tej pory odwołano kilkadziesiąt lotów, lecz lotnisko bardzo dobrze radzi sobie ze strajkiem. Załoga, licząca około 200 osób walczy oto by uzyskać warunki pracy podobne jak w porcie lotniczym w Monachium. Domaga się lepszych warunków pracy, krótszych godzin pracy a także wyższych płac. Mimo długiego przestoju w pracy port a także linie lotnicze radzą sobie nieźle. Na razie połączenia z Polską nie ucierpiały. Lufthansa odwołała około 140 lotów w tym żadnego do Polski. LOT dotychczas także zachował prawidłowa siatkę i połączenia. Mimo wcześniejszych zapowiedzi sporych opóźnień i odwołań lotnisko radzi sobie świetnie z natłokiem pasażerów a także wahaniach w godzinach odlotów.

Strajki powodują jednak duże straty dla samych linii lotniczych. W tym wypadku na duże koszta narażona jest Lufthansa, której poświęcony jest cały terminal w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Starta dla Lufthansy to około 10 milionów euro dziennie. Lufthansa musi zapewnić pasażerom inne loty bądź lot w najbliższym czasie lub oddanie kosztów biletu lotniczego. Mimo ze Frankfurt radzi sobie nieźle z protestującymi a także z ogarnięciem ruchu lotniczego sam także ponosi straty. Niedawno taka sytuację przechodził polski port lotniczy na Okęciu na którym był zatrzymany ruch pasażerski z powodu awaryjnego lądowania Lotu. Sam lot musiał odwołać wszystkie połączenia a inne linie lotnicze czekały z niecierpliwością na lądowanie a później zabranie z pasu „bohaterskiego samolotu”. Francja również borykała się z problemem gdy w porcie Charles de Gaulle ostatnio również odbywały się strajki. W tym roku zima i pogoda była dość łaskawa dla linii lotniczych i darowała nam zeszłoroczny paraliż, który unieruchomił ruch lotniczy na kilku europejskich lotniskach.

Lozanna zachwyca architekturą

Jezioro GenewskieSmakoszy wina z pewnością zainteresuje Lozanna, która słynie z produkcji tego wyśmienitych trunków. Miasto to jest stolica kantonu Vaud, położone jest na północnym brzegu Jeziora Genewskiego.

Polakom znane między innymi z tego, że przez pewien czas mieszkał tu Adam Mickiewicz, który właśnie w tym mieście stworzył „Liryki lozańskie”. Poza tym działali tutaj m.in.: Wolter, Byron i Dickens. Od wielu lat w mieście swoją siedzibę posiada Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Dla rodaków to miejsce gdzie działa Trybunał Federalny, stanowi on najwyższą szwajcarską instancją sądową. Odbywają się tu międzynarodowe targi oraz konferencje.

Tak jak dla Brytyjczyków wyznacznikiem dobrego wykształcenia jest Oxford, tak dla Szwajcarów jest to Politechnika Federalna i Uniwersytet w Lozannie. W mieście kwitnie m.in. przemysł maszynowy, precyzyjny, poligraficzny czy odzieżowy, jest to również doskonały ośrodek komunikacyjny (znajdziemy tu port śródlądowy z piękną przystanią oraz oraz kilkanaście hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a ponadto port lotniczy czy węzeł kolejowy).

Jednym z cenniejszych zabytków średniowiecznej architektury zachowanych w Lozannie jest konsekrowana w 1275 r. katedra Notre Dame, której budowę rozpoczęto w 1173 r. na miejscu poprzednio istniejącego kościoła. miasto jest znane jest z wieli atrakcji turystycznych. Goście z pewnością powinni zawitać na Stare Miasto, które cechuje się plątaniną krętych uliczek, a następnie na Plac św. Franciszka, pełniący rolę głównego węzła komunikacyjnego Lozanny, z placu odchodzi najważniejsza arteria handlowa miasta – Rue de Bourg. Oczywiście znajdziemy przy niej wiele ekskluzywnych butików i salonów mody.

Jezioro GenewskieRozwijająca się Lozanna z biegiem lat wchłonęła sąsiednią wioskę rybacką Ouchy, stanowi dziś przedmieścia miasta i jest najruchliwszą przystanią nad Jeziorem Genewskim. Latem turyści chętnie korzystają z urokliwych plaż i kąpieli, do dyspozycji jest także wiele wypożyczalni rowerów czy rolek.

Do Lozanny dostaniemy się korzystając z dwóch środków transportu. Jako pierwsze do wyboru mamy linie lotnicze SWISS, LOT czy Lufthansa, które zabiorą nas z Warszawy do Genewy lub Berna, a następnie musimy przesiąść się do pociągu, kupując bilet SWISS PASS możemy podróżować nieograniczenie po całym kraju.

Wyróżnienie dla lotniska w Monachium

Popularność linii lotniczych sprawiła, że przewoźnicy muszą się bardzo starać oto, aby pasażerowie wybrali właśnie ich podczas przelotów. Podobnie lotniska swoimi usługami, nowoczesnymi terminalami i udogodnieniami dla pasażerów sprawiają, że turyści chętniej wybierają pewne miejsca, jako docelowe. W ostatnim rankingu pasażerowie ponownie wybrali port lotniczy w Monachium , który uznano za najlepszy wśród europejskich lotnisk. W rankingu World Aiport Awards monachijskie lotnisko plasuje się na czwartym miejscu. Port Monachium wśród wyróżnionych znajduje się już po raz szósty. Na podium w tym roku znaleźli się Hongkong, Singapur i Seul. W rankingu międzynarodowym nominowano aż 240 różnych lotnisk, na których stacjonują najbardziej liczące się linie lotnicze. Lotniska oceniano w 40 kategoriach, a głosowało ponad milion osób w ponad stu krajach. Pod lupą jury były różne aspekty między innymi: dogodność przesiadek, wyposażenie, szybkość i jakość odprawy, profesjonalizm obsługi pasażera.

Lotnisko Monachium

Lotnisko Monachium znajduje się około 28 kilometrów na wschód od miasta. Z dostaniem się do centrum pasażerowie nie mają najmniejszych problemów. Z lotniska możemy pojechać różnymi liniami autobusów, których rozkład jazdy dopasowany jest do planu przylotów linii lotniczych. Poza tym możemy dokonać wynajmu samochodu, którego rezerwacja na stronie internetowej jest bezpłatna. Przy lotnisku znajdują się także tanie hotele, które można zabukować z wyprzedzeniem, anulowanie rezerwacji także jest bezpłatne. Na tym lotnisku możemy znaleźć najpopularniejsze linie lotnicze zarówno tradycyjne jak i niskobudżetowych przewoźników jak: Aer Lingus, Aer Berlin, Lufthansa, Lot, Germanwings, easy jet, Norwegian, Turkish Airlines.

Loty z Monachium odbywają się do najważniejszych polskich miast: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław. Pasażerowie głownie chwalą to lotnisko za czystość, świetną organizację i kompetencję. Ten port jest pod względem ruchu 30 lotniskiem na świecie, ale dzięki innowacjom, nowoczesnej technologii i dobrze dobranej obsłudze w szybkim tempie zostaje rozładowany ruch, nawet w najbardziej zatłoczonych okresach.

Samo Monachium jest również często i chętnie odwiedzane przez turystów. Zlokalizowane na wyżynie Bawarskiej stanowi centrum zabytkowe, naukowe i kulturalne kraju. Największe zainteresowanie wzbudza Park Anielski, który znajduje się w centrum miasta. Zajmuje on pierwsze miejsce wśród europejskich parków śródmiejskich, a także jest na wysokim miejscu wśród parków na całym świecie. Sam park jest bardzo niejednolity, gdyż z jednej strony ciągnie się ulica z dobrami kultury, natomiast w środku parku jest zlokalizowana plaża. Monachium odznacza się ciekawą architekturą i mnogością zabytków, kościołów, różnorodnością stylu , przez co poleca się to miejsce na wczasy turystom, którzy są zainteresowani tajnikami europejskiej kultury.

Lotnisko Monachium

Stolica Gruzji

Piękne TbilisiDzięki połączeniom LOT-u, Lufthansy czy Air Baltic z wielu polskich miast, możemy odwiedzić egzotyczne Tbilisi. Gruzja – do niedawna niedostępny kraj staje się turystyczną perłą – wystarczy ją jedynie odkryć.

Stare miasto w Tbilisi jest warte kilku godzin spaceru. Historia sięga czasów początków chrześcijaństwa. Należy zajrzeć do ruin twierdzy Narikala z IV wieku oraz odbudowanego kościoła św. Mikołaja. Pobliska synagoga z przełomu XIX i XX wieku jest miejscem mniejszości judaistycznej, co generuje niepowtarzalną atmosferę. Pobliske budynki użyteczności publicznej wraz ze smukłym minaretem dopełniają piękna krajobrazu urbanistycznego.

Budowla o o karkołomnej nazwie Anczischati stoi w mieście od VI wieku. Wewnątrz znajdują się wspaniałe freski, które powstawały na przestrzeni 500 lat. Od średniowiecza po XIX wiek. Nazwa prostej, trzynawowej bazyliki nawiązuje do świętej ikony z gruzińskiej katedry Anczi. Znajduje się ona na terenach podbitych przez Turcję i powstała w złotym dla Gruzji czasie – w XI – XII wieku.

Najświętszym miejscem Gruzji jest Katedra Sioni. Ma ponad 1000 lat, chociaż fundamenty liczą 300 lat więcej. W tym miejscu narodził się kult świetej Nino, która wędrowała po kraju, nauczała i nawoływała do nawrócenia, czyniąc z Gruzji drugie na świecie ochrzczone państwo. Budowla jest obecnie siedzibą Katolikosa Eliasza II. We wnętrzu znajduje się najcenniejsza relikwia świętej – krzyż związany puklem włosów z gałązek winorośli.

Kwaszweti – ze świątynia wiąże sie interesująca legenda. Jeden z trzynastu Ojców Syryjskich został posądzony o ojcostwo. Brzemienna kobieta usłyszała od niego, że jeżeli to prawda urodzi niemowlę, jeśli nie powije kamień. Tak też się stało. Nazwa kwaszweti oznacza w języku gruzińskim “kamieniorództwo”.

Na dośc stromym wzgórzu stoi widoczny z każdego punktu miasta kościółek. Mamadawitis Monasteri powstał dopiero w XIX wieku. Na jego miejscu wieki temu leżała cela jednego z Ojców Syryjskich. Obecnie to miejsce wycieczek, skąd roztacza sie wspaniała panorama miasta. Dookoła budowli wmurowano tablice epitafijne upamiętniające ważnych mieszkańców stolicy.

Burzliwa historia i dynamiczne zmiany – to historia Metechi, obiektu najczęściej fotografowanego i uwiecznianego na pocztówkach. Kościółek stoi na skale opadającej ku wodom rzeki Mtkwari.

Pierwsza świątynia stanęła około V wieku, w krypcie spoczęła księzniczka Szuszanik – zamordowana przez męża, bowiem nie chciała przyjąć zoroastryzmu. Później w tym miejscu powstał pałac wraz zabudowaniami – jego koniec przyniósł perski najazd pod koniec XVIII wieku.

Władze carskie przejęły teren i stworzyły więzienie. Funkcjonowało aż do 1935 roku, gdy zaadaptowan budynek na teatr. Wreszcie niedawno przywrócono mu pierwotną funkcję.

Warto zajrzeć do Muzeum Etnograficznego. Na otwartym powietrzu można zapoznać się z architekturą pochodzącą z różnych epok gruzińskiej historii.

Skorzystajmy z możliwości jaką dają nam linie lotnicze – odwiedźmy tę magiczną, prastarą krainę!

Piękne Tbilisi