Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "lufthansa"

Samoloty z Klasą Ekonomiczną Premium startują w grudniu

lufthansaW systemie rezerwacyjnym Lufthansy ponad miesiąc temu (pod koniec maja) pojawiły się loty, w których możemy wybrać Klasę Ekonomiczną Premium. Po przedstawieniu pomysłu na targach w Berlinie, pasażerowie mogą już dokonywać rezerwacji biletu na dany lot, połączenia będą wykonywane maszynami typu Boeing 747-8. Jednak pierwszy przelot będzie miał miejsce dopiero 10 grudnia br., a trasy, na których będziemy mogli z niej skorzystać to między innymi: z Frankfurtu do Buenos Aires, Chicago, Seulu, Pekinu czy Waszyngtonu. Pod koniec roku 2015, dodatkowo klasa ekonomiczna Premium zagości w samolotach marki Boeing A340-600. Połączenia te będą wykonywane z Monachium do Tokio, Szanghaju i Hong-Kongu. Kolejne połączenia z tą ofertą przewoźnik z Niemiec planuje wprowadzić wraz z wejściem w życie letniego rozkładu 2015, wtedy to maszyny A380-800 zabiorą nas z Frankfurtu do Nowego Jorku, Johannesburga, Houston czy San Francisco. Lufthansa zdecydowała także, że chcąc świetnie rozpocząć nowy rozdział jeszcze bardziej zachęcą klientów licznymi promocjami.

lufthansaLoty realizowane 10 grudnia do 28 marca w obie strony dostępne są w następujących cenach: Chicago 3839 złotych, Waszyngton 4090 złotych, Pekin 4599 złotych oraz Buenos Aires od 6099 złotych.

Władze Lufthansy mają nadzieję, że zarówno promocje jak i nowa klasa ekonomiczna Premium przypadną klientom do gustu i jeszcze częściej będą oni wybierali loty niemieckiego przewoźnika. Jens Bischof, jeden z członków zarządu Lufthansy powiedział, że już spotyka się z bardzo pozytywnymi reakcjami jakie wywołuje nowa klasa ekonomiczna. Atrakcyjna cena, większy komfort podróży to coś co cenią sobie nasi klienci i zdecydowanie podoba im się to nowe rozwiązanie. Innowacyjne wyposażenie samolotów Lufthansy oprócz pasażerów docenili już najlepsi w dziedzinie designu, tak więc w konkursie przez nich organizowanym „Red Dot Award” produkty z nowej klasy ekonomicznej Premium znajdowały się w czołówce. W kategorii „Akcesoria lotnicze” produktem 2014 roku został fotel Klasy Ekonomicznej Premium, razem z fotelem Klasy Biznes. Nowe fotele są szersze o 3 centymetry, dzięki czemu mamy zdecydowanie więcej przestrzeni prywatnej. Dodatkowo fotele wyposażone są w szerokie podłokietniki, wszystko to sprawia że ogólnie każdy z pasażerów zyska do 10 centymetrów więcej wolnego miejsca niż dotychczas. Odchylane zagłówki, podnóżki i większa regulacja fotela sprawią, że pod koniec lotu nie będzie chciało nam się opuścić tego wygodnego i komfortowego miejsca.

Jak port lotniczy we Frankfurcie radzi sobie ze strajkiem?

Port lotnicze we FrankfurciePort lotnicze we Frankfurcie boryka się ze znacznymi trudnościami. Od kilku dni załoga samolotowa strajkuje, a obecnie strajk przedłuża się do kilku dni. Planowanie zakończenie ma nastąpić 1 marca. Do tej pory odwołano kilkadziesiąt lotów, lecz lotnisko bardzo dobrze radzi sobie ze strajkiem. Załoga, licząca około 200 osób walczy oto by uzyskać warunki pracy podobne jak w porcie lotniczym w Monachium. Domaga się lepszych warunków pracy, krótszych godzin pracy a także wyższych płac. Mimo długiego przestoju w pracy port a także linie lotnicze radzą sobie nieźle. Na razie połączenia z Polską nie ucierpiały. Lufthansa odwołała około 140 lotów w tym żadnego do Polski. LOT dotychczas także zachował prawidłowa siatkę i połączenia. Mimo wcześniejszych zapowiedzi sporych opóźnień i odwołań lotnisko radzi sobie świetnie z natłokiem pasażerów a także wahaniach w godzinach odlotów.

Strajki powodują jednak duże straty dla samych linii lotniczych. W tym wypadku na duże koszta narażona jest Lufthansa, której poświęcony jest cały terminal w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Starta dla Lufthansy to około 10 milionów euro dziennie. Lufthansa musi zapewnić pasażerom inne loty bądź lot w najbliższym czasie lub oddanie kosztów biletu lotniczego. Mimo ze Frankfurt radzi sobie nieźle z protestującymi a także z ogarnięciem ruchu lotniczego sam także ponosi straty. Niedawno taka sytuację przechodził polski port lotniczy na Okęciu na którym był zatrzymany ruch pasażerski z powodu awaryjnego lądowania Lotu. Sam lot musiał odwołać wszystkie połączenia a inne linie lotnicze czekały z niecierpliwością na lądowanie a później zabranie z pasu „bohaterskiego samolotu”. Francja również borykała się z problemem gdy w porcie Charles de Gaulle ostatnio również odbywały się strajki. W tym roku zima i pogoda była dość łaskawa dla linii lotniczych i darowała nam zeszłoroczny paraliż, który unieruchomił ruch lotniczy na kilku europejskich lotniskach.

Walka o Budapeszt w liniach lotniczych

Bankructwo linii lotniczych MalevBankructwo linii lotniczych Malev wzbudziło ogromne poruszenie wśród konkurencji. Malev był najstarszym węgierskim przewoźnikiem posiadającym dość długą tradycję. Jednak miesiąc luty okazał się ostatnim czasem funkcjonowania przewoźnika. Przede wszystkim stacjonował w porcie lotniczym w Budapeszcie. Lotnisko zlokalizowane jest około 16 kilometrów od centrum miasta. Budapeszt jest cenioną europejską stolicą. Wcześniej składało się z dwóch niezależnych ośrodków Budy i Pesztu. Oba regiony mają wiele zabytków a także cieszą się długoletnią tradycją.

Po zawieszeniu połączeń linii Malev od razu inne linie lotnicze rozpoczęły działania. Czasu nie marnowała także Lufthansa. Niemiecka linia uznawana jest za jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. W wyniku redukcji połączeń Lufthansa zwiększyła częstotliwość Lotów z Niemiec na Węgry. Na stałe został wprowadzony jeden dzienny kurs z Hamburga i Berlina do Budapesztu, natomiast od pory letniej te połączenia zostaną dodatkowo wzmożone do dwóch lotów dziennie. Obecnie na trasach różnych portów lotniczych w Niemczech Lufthansa wykonuje do Budapesztu około stu połączeń.

Skoro połączeniami po linii Malev zainteresowała się Lufthansa nie ma co się dziwić, że popłoch nastąpił także w tanich liniach lotniczych. Wizz Air i Ryanair uruchomili dodatkowe trasy, korzystając także z nowego lotniska w Polsce – Portu lotniczego w Modlinie. Ryanair zaoferował pierwsza trasę z nowego lotniska właśnie do Budapesztu. Podczas konferencji w hotelu Mariot szef Ryanaira zapowiedział aż osiem tras z Modlina. Wizz Air przejął około 30 połączeń z węgierskiej stolicy. Zapowiada także nowe trasy miedzy innymi Budapeszt – Tel Awiw.

Bankructwo linii lotniczych zawsze wpływa pozytywnie na konkurencję. Podobnie było z hiszpańską linią Spanair, która także musiała pożegnać się z rynkiem lotniczym. Głownie ta linia latała do portu lotniczego w Barcelonie, przez co na trasę do Barcelony znacznie obecnie uaktywnił się Ryanair.

Bilety lotnicze w Lufthansie

LufthansaLufthansa jest jednym z największych towarzystw lotniczych na świecie, od lat ciesząca się ogromnym zaufaniem pasażerów. Obecnie ta linia oferuje bilety lotnicze do atrakcyjnych turystycznie miast obydwóch Ameryk, Afryki, Azji i Bliskiego wschodu. Oferta dotyczy pobytu minimum sześciu dni w danym mieście, a maksymalny czas to trzy miesiące. W ofercie dużą atrakcją jest Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro przede wszystkim znane jest z hucznego i wystawnego karnawału. Wybrzeże w Rio de Janeiro żyje o każdej porze dnia i nocy. Plaże w Rio zapełniają się najczęściej wieczorową pora, gdy opadnie słonce i upał. Do najpiękniejszej plaży Rio należy Copacabana. Miasto nie jest jednorodne. Z jednej strony jawi się ogromna metropolia z nowoczesnymi hotelami i budynkami, z drugiej znajdują się biedne dzielnice. Obok Copacabana znajduje się Ipanema, na której opalają się mniej zamożni turyści, jednak ejst to również bardzo popularna plaża. Oprócz plaż i barwnego życia nocnego można zobaczyć tutaj przepiękną mozaikę na schodach, wyklejanych płytkami z całego świata.

Główna baza Lufthansy znajduje się w Kolonii natomiast w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem przeznaczony jest tej linii lotniczej cały terminal. Lufthansa zaliczana jest do potęgi współczesnego rynku podniebnego. Obecnie liczy ponad 300 samolotów a także ejst główną linią sojuszu lojalnościowego Star Alliance. W Polsce Lufthansa lata z wielu portów lotniczych. Z Warszawy Lufthansą możemy lecieć obecnie w promocyjnych cenach do Paryża, a także Lyon. Z Gdańska kupimy tanio bilety lotnicze do Amsterdamu i również francuskiej stolicy. Z poznania polecimy tanio do Aberdeen.

Lufthansa oferuje wysoki komfort i wygodę. Pasażerowie sami mogą wybrać sobie miejsce na pokładzie samolotów. Oprócz tego turyści mogą sami dokonać odprawy przez Internet czy telefon. Od siedmiu lat Lufthansa swoim pasażerom oferuje także skorzystanie z internetu. Kupując bilety lotnicze w Lufthansie bierzemy udział w programie miles & more, czyli zbieranie punktów za bilety lotnicze. Dzięki temu możemy tanio kupować kolejne biletu, lub zebrane punkty wymienić na nagrody.

Ciekawe oblicze Warszawy

O zaletach i atrakcjach Warszawy nie trzeba nikogo przekonywać. Jako stolica Polski jest to jedno z najbardziej zabytkowych miast. Stanowi centrum naukowe i kulturowe a także wciąż rozwija się turystycznie. W związku z tym stale modernizowane i budowane są tu hotele. Wiele z nich znajduje się przy głównych atrakcjach turystycznych i zabytkach. Hotele położone na trakcie królewskim pozwolą nawet z balkonów obserwować przepiękne pałace i pomniki. Jako jedyna stolica jest zlokalizowana obok parku narodowego.

Warszawa

Historyczne miasto znajduje się na zaszczytnej liście dziedzictwa Unesco. Warszawa zawiera łącznie około 1300 zabytków. Najbardziej reprezentacyjną dzielnicą miasta jest Krakowskie Przedmieście. Stanowi północną część Traktatu Królewskiego. Na końcu znajduje się Plac Zamkowy a także Nowy świat. Wieżowce w Warszawie to największe budynki naszego kraju. Biorąc pod uwagę cały kontynent nasza stolica jest najwyższym miastem po Moskwie, Paryżu i Frankfurcie. Najwyższym obiektem jest Pałac Kultury.

W Warszawie znajduje się port lotniczy na Okęciu, który jest głównym lotniskiem w naszym kraju. Zlokalizowane jest około ośmiu kilometrów od centrum miasta. Od 1934 roku lotnisko nosiło zwyczajowa nazwę Okęcie, jednak od 2001 zostało nazwane imieniem Fryderyka Chopina. Lotnisko na Okęciu obsługuje połowę wszystkich pasażerów latających z Polski. Z lotniska realizowanych jest około stu połączeń a także wciąż rośnie ilość przelotów czarterowych. Z Okęcia latają także samoloty Lotu, które łączą polskie miasta. Najwięcej lotów realizowanych jest do Krakowa, Wrocławia a także Gdańska. Port lotniczy na Okęciu, podobnie jak inne polskie lotniska odnotowuje w ostatnim czasie spore zyski. W zeszłym roku lotnisko odnotowało spore zyski sięgające do pięciu procent. Obecnie w porcie lotniczym można skorzystać z dwóch terminali. Z Warszawy lata sporo linii lotniczych miedzy innymi Air France, British Airways, Lufthansa, a także wiele tanich linii lotniczych.

W Warszawie trwa budowa nowego lotniska. Nowy port lotniczy powstanie w Modlinie. Modlin ma być bazą zastępczą dla lotniska na Okęciu. Aktywacja lotniska ma nastąpić w czerwcu przyszłego roku.

Szwajcarskie miasta zapraszają

GenewaKto z nas nie marzy o bajecznej podróży w nieznane, albo znane, bo Szwajcarię kojarzą chyba wszyscy. Ten malowniczy kraj przyciąga turystów z całego świata, głównie narciarzy jednak nie tylko, bogata historia, kultura i barwność krajobrazu sprawiają, że jest to także rewelacyjne miejsce na rodzinne wczasy. Chcąc przybliżyć wam piękno Szwajcarii poniżej przedstawione zostaną trzy znane, turystycznie atrakcyjne miasta.

Genewa przede wszystkim kojarzona jest z Jeziorem Genewskim, zwanym też Lemańskim. W miejscu gdzie z jeziora wypływa Rodan znajduje się słynna fontanna Jet d’Eau wyrzucająca wodny strumień na wysokość 140 m. Niesamowitą przygodą jest rejs po jeziorze, gdzie z pokładu statku można podziwiać wiele słynnych atrakcji jak np. dawny gmach ONZ (dziś siedziba Komisji Praw Człowieka), czy dom Casanovy.

Lucerna zwana czasem „miastem świateł” leży nad Jeziorem Czterech Kantonów i rzeką Reuss, u stóp Pilatusa. Miasto otaczają średniowieczne mury obronne. Rok 1993 był tragiczny w historii Lucerny, ponieważ w wyniku pożaru spłonął słynny XIV-wieczny Kapelbrucke, czyli najstarszy most w Europie. W Lucernie znajduje się również słynne na cały świat muzeum Rosengart-Platz, gdzie znajdują się 32 obrazy, rzeźby i ceramika oraz ok. 100 rysunków, szkiców i grafik autorstwa Pabla Picassa.

Miasteczko Engelberg leży na wysokości 1050 m n.p.m., zamieszkuje je ok. 4 tys. mieszkańców, natomiast turystów każdego roku przybywa tu 20 razy więcej, dokładnie ponad 750 tys. gości rocznie. W centralnej Szwajcarii jest to największy ośrodek wakacyjny i wypoczynkowy. Jest tu wprawdzie klasztor benedyktynów, założony w 1120 r., gdzie można zobaczyć produkcję sera czy ciekawe Valley Muzeum prezentujące lokalne obyczaje, ale największą atrakcją są bez wątpienia Alpy, a zwłaszcza szczyt Titlis (3028 m).

Engelberg oferuje 82 km tras na pięknych alpejskich szczytach. Można także opalać się na szczycie czy skorzystać z odpoczynku w igloo na Trübsee, gdzie są nie tylko pokoje do wynajęcia (ok. 250 euro za noc), ale także bar z migającymi kolorowymi światłami. Lodowych wiosek w Engelbergu jest aż siedem. Wjeżdżając kolejką na szczyt Titlis mamy 3 stacje, na każdej do dyspozycji jest bardzo elegancki hotel. Niewiele osób wie, że można także wejść do wnętrza lodowca i na własnej skórze odczuć reklamowe hasło Engelbergu, mianowicie “Engelberg Titlis it’s Heaven”. W mieście można również odpoczywać latem, do dyspozycji jest aż 360 kilometrów pieszych ścieżek, czy 18-dołkowe pole golfowe.

Lucerna, Engelberg, czy Genewa są w zasięgu waszej ręki, do wyboru jest samochód, pociąg oraz samolot, pierwszym i drugim wychodzi stosunkowo tanie, lecz niestety bardzo długo Z Warszawy do Szwajcarii kursują również samoloty linii lotniczych LOT, SWISS i Lufthansa. Bilety lotnicze średnio kosztują od 500zł, najczęściej w ostatnich miesiącach turyści wybierali ofertę niemieckiego przewoźnika. Podróż trwa około 2,5 godz., co istotne SWISS oferuje bezpłatny przewóz nart.

Genewa