Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "olt express"

OLT Express wychodzi z ofertą poza Polskę

OLT ExpressChoć główne plany tego młodego przewoźnika związane są z polskim rynkiem lotniczym, to jednak jego myśli co raz częściej wychodzą poza granice naszego kraju. Jak wiadomo nowa linia lotnicza OLT Express należy do trójmiejskiego funduszu Amber Gold, choć po pierwszych dniach jego kampanii reklamowej wielu Polaków myślało, że jest to spółka należąca do linii lotniczych LOT.

Przewoźnik szturmem wszedł na polski rynek oferując ciekawą siatkę krajowych połączeń, szybko okazało się, że właśnie na coś takie czekali Polacy. W pierwszych dniach swej podniebnej działalności OLT Express przewiozła prawie 13 tys. pasażerów i sprzedała 10 razy więcej biletów lotniczych. Gdyby tendencja taka utrzymała się do końca roku przewoźnik jest wstanie obsłużyć ponad 1,3 miliona pasażerów. Co istotne plan strategiczny przewoźnika zakłada osiągnięcie pozycji numer pięć wśród linii operujących w naszym kraju. Natomiast rentowność ma zostać osiągnięte za trzy góra cztery lata.

Choć sama spółka Amber Gold budzi wiele kontrowersji, między innymi z powodu swoich akcjonariuszy, to zarząd linii lotniczej nie szczędzi środków, by przyciągnąć klientów. To kampania reklamowa, to promocje cenowe oraz atrakcyjne kierunki, jednak oprócz nowych tras OLT Express planuje otworzyć w portach lotniczych sieć wypożyczalni samochodów, a ze sprzedażą biletów wejść nawet do supermarketów, tego jeszcze nie było, nawet w przypadku linii Ryanair.

OLT Express-Młoda linia lotnicza stara się pozyskać klientów na wszystkich frontach, jak twierdzi zarząd najgorsze co można zrobić to zawęzić granice działalności i lekceważyć potrzeby klientów. Linia lotnicza OLT Express działa zaledwie od pół roku, jednak w tym czasie obsłużyła już 50 tysięcy pasażerów. Jej bogata siatka połączeń oferuje 24 kierunki. Na razie tylko po kraju, lecz szef OLT zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni pojawią się też zagraniczne trasy. Konkurencja jednak nie śpi. Spółka należąca w części do skarbu Państwa a w części do PLL LOT, czyli Eurolot już uruchomiła kilka połączeń poza granice naszego kraju.

Poczynań przewoźnika nie komentuje LOT, lecz zauważa, że OLT Express dopiero zaczął działać, a już zdecydował się zlikwidować dwa połączenia z Wrocławia do Poznania i z Wrocławia do Krakowa, z powodu małego zainteresowania.

Nowe połączenia w Olt Express

Olt ExpressOlt Express wciąż zadziwia nowymi promocjami. Już niebawem rusza nowe połączenie krajowe Łódź – Warszawa. Przewoźnik jak dotąd był znany z licznych połączeń między polskimi miastami, ale teraz otwiera się także na Europę. Z Łodzi możemy już kupić bilety lotnicze do Paryża, Edynburga, Barcelony, Frankfurtu. Cena za połączenie to 150 złotych. Loty krajowe mieszczą się w cenie 79 złotych za bilet lotniczy.

Paryż uważany jest za jedną z najpiękniejszych stolic naszego kontynentu. Trudno określić, który z zabytków tego miasta jest największy. Dla jednych jest to oczywiście wieża Eiffla, dla innych Luwr czy bazylikę Sacre cour. Podróżować do Francji możemy w środy i niedziele. Połączenie z Edynburgiem i Barcelona jest realizowane w weekendy. Bilety lotnicze do Warszawy możemy kupować na loty, które będą realizowane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie.

Olt Express oferuje także w atrakcyjnych cenach bilety lotnicze do Krakowa. Loty realizowane będą z Łodzi i Bydgoszczy. Kraków, jako dawna stolica Polski i siedziba królów od zawsze przyciągała sporą ilość turystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Hotele w Krakowie położone są nieopodal największych zabytków i atrakcji turystycznych miasta. Oprócz hoteli można korzystać z hosteli i schronisk młodzieżowych. Najatrakcyjniejszą częścią Krakowa jest Stare Miasto, a także dzielnica żydowska Kazimierz. Tłumy turystów zbierają się wokół kościoła Mariackiego i sukiennic. Kraków to miasto studenckie, dlatego całe miasto żyje praktycznie całą dobę. Jest tu wiele rozrywek dla turystów w każdym wieku. Oprócz dyskietek, restauracji można udać się także do teatru, filharmonii czy opery. Wiele imprez odbywa się także na powietrzu. Przede wszystkim co roku są to wianki, czyli impreza nad Wisłą z okazji nocy świętojańskiej. W sezonie letnim bardzo często można brać udział w koncertach, które odbywają się na krakowskich Błoniach. Turyści mogą także zwiedzać Kraków podczas przejażdżki konnej. Oczywiście największą atrakcją jest zwiedzanie Wawelu.