Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "ryanair"

Dobra współpraca Ryanair’a z Modlinem

ryanairModlińskie lotnisko po wielu przejściach całkiem nieźle sobie radzi, pojawiają się nowe linie lotnicze, ciekawe kierunki niedostępne w innych portach lotniczych i coraz więcej zadowolonych klientów.

Jedna z wiodących tanich linii lotniczych na rynku europejskim, jaką jest Ryanair, ma już na swoim koncie 3 miliony pasażerów, które przewiozła z/do Lotniska Warszawa/Modlin Szczęśliwa pasażerka będąca trzymilionowym klientem linii podróżowała na trasie z Modlina do Dublina, co ciekawe to w Polsce była z wizytą, bowiem na co dzień, mieszka i pracuje w Dubaju. Jak się okazało jest dość częstym gościem na modlińskim lotnisku, do kraju stara się latać co najmniej raz w miesiącu. Z okazji takie wydarzenia została obdarowana voucherem na przelot z Ryanairem w dwie strony, a także kilka upominków firmowych od portu lotniczego. Mimo sporego zaskoczenia pasażerka bardzo pochlebnie wypowiadała się o podwarszawskim dworcu, a także przewoźniku. Nic dziwnego, obie firmy w swoich działaniach starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Przykładem może być oferta Ryanair’a na okres zimowy. Przewoźnik planuje uruchomić z Modlina 5 nowych destynacji między innymi do Kolonii, Kopenhagi, Aten, Lizbony i Alicante. Ponadto w zimowym rozkładzie zostanie zwiększona częstotliwość lotów do trzech europejskich stolic, mianowicie do Londynu, Madrytu i Rzymu. W sumie od października do kwietnia z możemy wybierać z pośród 28 kierunków w bardzo atrakcyjnych cenach. Linia lotnicza planuje, że z taką ciekawą ofertą uda się jej obsłużyć 3 miliony pasażerów w Modlinie.

Najważniejszą informacją jest fakt, że irlandzki przewoźnik już umożliwił klientom rezerwację lotów na zimę, stało się to dużo wcześniej niż w ubiegłym roku. Bilety lotnicze do kupienia są na stronie internetowej Ryanair. Warto również pamiętać, że od nowego roku przewoźnik pozwala pasażerom zabierać na pokład dodatkową małą torbę podręczną, a w czasie lotu daje możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych jak tablet, laptop, telefon.

To jednak nie koniec udoskonaleń, nowością są numerowane miejsca i możliwość ich wyboru na etapie rezerwacji, wprowadzono także coś extra dla rodzin – pakiet usług „Family Extra”. Klienci biznesowi to także istotna grupa pasażerów, z myślą o nich powstała oferta „Business Plus”. Jak widać z Ryanair’em podróżować mogą wszyscy.

ryanair

Zwiedź Grecję z tanimi liniami lotniczymi

kretaWyspa Kreta od wielu lat stanowi cel turystyczny wielu Polaków. Posiada wiele tajemnic i atrakcji do odkrycia. Dawne miasta portowe, antyczne zabytki, które przybliżą kulturę starożytną, przejrzysta woda i edeńskie plaże, to tylko krótki opis tego, co czeka nas na wczasach na Krecie. Wyspa posiada trzy porty lotnicze a także łatwo się po niej przemieszczać, gdyż komunikacja jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Największe miasta wyspy to Herakliton i Chania. Dla turystów, którzy spędzają tutaj wczasy możliwa jest kąpiel w morzu kreteńskim jak i libijskim, które zlokalizowane jest na południu wyspy. Temperatury na wyspie w typowych miesiącach letnich są bardzo wysokie. Dlatego większość wczasowiczów nastawia się na pasywny odpoczynek, lub korzystanie ze sportów wodnych. Natomiast w pozostałych miesiącach wyspa ma trochę mniejsze temperatury, dlatego łatwiej będzie zwiedzać różne zabytki. Kreta położona jest na Morzu Śródziemnym i jest piątą co do wielkości wyspą. Kreta to miejsce, które daje wiele propozycji różnych wycieczek i odkrycia tajemnic tego fantastycznego miejsca.

Ateny- miasto tajemnic

Ateny w dużej mierze podporządkowe są turystyce. Nic dziwnego, że do stolicy starożytnej Grecji wciąż przyjeżdżają turyści z całego świata. Dzielnica, która oderwana jest od turystycznego zgiełku to Plaka. Tutaj bije prawdziwe serce starożytności. Najważniejsze miejsca, które warto zwiedzić w Atenach to oczywiście Akropol, wzgórze Filopapposa, miasto posiada także ponad 80 muzeów. Miasto nosi imię greckiej bogini i w całości przepełnione jest różnymi znakami z czasów starożytnych. Tutaj jak nigdzie indziej będziemy mogli zapoznać się z wszystkimi tajnikami greckiej religii i filozofii.

Ryanair do Grecji

Tanie linie lotnicze oferują podróż do Grecji z możliwością zwiedzenia zarówno Aten jak i wyspy Krety. Bilety lotnicze kupimy w cenie 268 złotych. Ryanair oferuje przeloty z portu lotniczego w Modlinie do Chanii. Lot będzie odbywał się z przesiadka na lotnisku w Oslo. Natomiast w drodze powrotnej polecimy z Aten. Za niewielkie pieniądze możemy wypożyczyć na miejscu samochód i pozwiedzać wyspę i miasto. Z Ryanairem najlepiej podróżować tylko z bagażem podręcznym. Linia zaoferowała możliwość wzięta na pokład samolotu drugiego bagażu podręcznego.

kreta

Ryanair – nowości na lato i jesień

Ryanair od jakiegoś czasu nosi miano lidera rynku lotniczego. Nic dziwnego, skoro sprzedaż biletów lotniczych bije tutaj rekordy popularności. Ryanair jest tanią linią, do tego pracuje nad poprawą swojego wizerunku a także ulepsza swoją ofertę dla klientów. Wciąż otwiera nowe bazy, gdzie będą stacjonowały jego samoloty. Już od jesieni otworzy trzecią bazą w naszym kraju. Pierwszą z nich był port lotniczy we Wrocławiu, następnie w Krakowie, obecnie otworzy bazę w Modlinie. Ryanair zajmuje bardzo wysoką pozycję w naszym kraju a bilety lotnicze bardzo szybko znajdują swoich nabywców. Oprócz otwarcia nowej bazy, Ryanair otwiera także nowy kierunek. Będą nim Wyspy Kanaryjskie. Już od jesieni, w cenie 123 złote za bilet lotniczy, polecimy na Fuertaventurę, Teneryfę i Gran Canarię. Z pewnością te kierunki będą się cieszyły sporym powodzeniem. Na Wyspy Kanaryjskie latają turyści cały rok. Nawet w miesiącach zimowych, można znaleźć tam sporo plażowiczów. Ryanair nie ma konkurencji w Modlinie, gdyż wizz air stacjonuje w porcie lotniczym Okęcie. Modlin ma doskonałą komunikację z centrum miasta, dlatego w krótkim czasie obsłużył sporą ilość pasażerów.

ryanair

Lepsza jakość usług w Ryanair

Irlandzki przewoźnik od zawsze był znany z niskich cen za bilety lotnicze, jednak zarzucano mu brak zainteresowania klientem. Dlatego od dłuższego czasu linia pracuje nad poprawą swojego wizerunku. Przede wszystkim stworzyła specjalny formularz, w którym możemy ocenić jakość podróży. Ten formularz trafia do prezesa linii, które będzie mógł wprowadzić poprawki, które ulepszą podróż w przyszłości. Ryanair zaoferował także pasażerom mniej skomplikowany sposób kupowania biletów lotniczych. Zrezygnował z kodów bezpieczeństwa dzięki czemu bukowania biletu jest o wiele łatwiejsze. Od nowego sezonu Ryanair zapowiada także więcej udogodnień dla klientów biznesowych. Już teraz linia zrobiła ukłon w stronę najmłodszych podróżników. Dlatego oferuje zniżki dla niemowląt, numerowane miejsca, dodatkowe ubezpieczenie a także możliwość zabrania fotelika samochodowego w cenie biletu lotniczego.

ryanair

Sardynia – wczasy na wyspie

Włoska nazwa wyspy wywodzi się z czasów Fenicjan i nawiązuje do śladu sandała, z którym kojarzy się jej kształt. Sardynia, po Sycylii jest drugą największą wyspą Morza śródziemnego. Sardynia to wyspa pełna skarbów a głównymi atutami wyspy są przepiękne i czyste plaże. Do najbardziej znanych należy Szmaragdowe wybrzeże, które uważa się za najwspanialsze w tej części kontynentu. Możemy zobaczyć tutaj morze w kolorze akwamaryny, wysokie klify, górski krajobraz, park wodny Aquadream, a także Porto Cervo, czyli świat milionerów. Sardynia ma bardzo ciekawą historię. Jej pierwszymi mieszkańcami byli Fenicjanie, którzy opanowali te tereny wiele lat przed Rzymianami. Stolica Sardynii istnieje już od XII wieku, a początkowo była to kolonia Fenicka. Sardyńczycy słyną z bardzo dobrych serów, przede wszystkim kozich. Nigdzie indziej jak tutaj nie smakują mandarynki. Może ładna pogoda, może optymistyczne nastawienie sprawia, że Sardyńczycy mogą poszczycić się długą żywotnością. Na 1,5 miliona osób około 220 dożywa setki. Włosi dopiero mieli wpływy na tej wyspie od XVII wieku. Włochy, nie tylko wyspy są bardzo popularnym miejscem na spędzanie wczasów. Bardzo dużą popularnością cieszą się bilety lotnicze do Rzymu, a także Bolonii czy Wenecji.

Sardynia

Tanie loty na Sardynię

Zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz częściej myślimy o dalekich podróżach. Tanie loty na Sardynię oferują takie linie jak easy jet czy Ryanair. Loty oferowane są do samej stolicy. Easy jet latają tylko z Krakowa, Ryanair natomiast z większej ilości portów lotniczych. Pozycja tanich linii lotniczych jest bardzo mocna w naszym kraju, gdyż wielu turystów zwraca uwagę przede wszystkim na cenę. Easy jet to przewoźnik, który jakością usług dorównuje regularnym przewoźnikom. Na pokładzie samolotów możemy napić się ekologicznej kawy, a maszyna pokryta jest specjalnym materiałem, który ogranicza przepuszczenie spalin do powietrza. Ryanair natomiast to linia, która po raz pierwszy znalazła się w Polsce w 2005 roku. Wciąż się rozwija, o czym świadczy rozbudowana flota, coraz większa siatka połączeń a także już dwie bazy w naszym kraju w porcie lotniczym we Wrocławiu i Krakowie.

Walka o Budapeszt w liniach lotniczych

Bankructwo linii lotniczych MalevBankructwo linii lotniczych Malev wzbudziło ogromne poruszenie wśród konkurencji. Malev był najstarszym węgierskim przewoźnikiem posiadającym dość długą tradycję. Jednak miesiąc luty okazał się ostatnim czasem funkcjonowania przewoźnika. Przede wszystkim stacjonował w porcie lotniczym w Budapeszcie. Lotnisko zlokalizowane jest około 16 kilometrów od centrum miasta. Budapeszt jest cenioną europejską stolicą. Wcześniej składało się z dwóch niezależnych ośrodków Budy i Pesztu. Oba regiony mają wiele zabytków a także cieszą się długoletnią tradycją.

Po zawieszeniu połączeń linii Malev od razu inne linie lotnicze rozpoczęły działania. Czasu nie marnowała także Lufthansa. Niemiecka linia uznawana jest za jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. W wyniku redukcji połączeń Lufthansa zwiększyła częstotliwość Lotów z Niemiec na Węgry. Na stałe został wprowadzony jeden dzienny kurs z Hamburga i Berlina do Budapesztu, natomiast od pory letniej te połączenia zostaną dodatkowo wzmożone do dwóch lotów dziennie. Obecnie na trasach różnych portów lotniczych w Niemczech Lufthansa wykonuje do Budapesztu około stu połączeń.

Skoro połączeniami po linii Malev zainteresowała się Lufthansa nie ma co się dziwić, że popłoch nastąpił także w tanich liniach lotniczych. Wizz Air i Ryanair uruchomili dodatkowe trasy, korzystając także z nowego lotniska w Polsce – Portu lotniczego w Modlinie. Ryanair zaoferował pierwsza trasę z nowego lotniska właśnie do Budapesztu. Podczas konferencji w hotelu Mariot szef Ryanaira zapowiedział aż osiem tras z Modlina. Wizz Air przejął około 30 połączeń z węgierskiej stolicy. Zapowiada także nowe trasy miedzy innymi Budapeszt – Tel Awiw.

Bankructwo linii lotniczych zawsze wpływa pozytywnie na konkurencję. Podobnie było z hiszpańską linią Spanair, która także musiała pożegnać się z rynkiem lotniczym. Głownie ta linia latała do portu lotniczego w Barcelonie, przez co na trasę do Barcelony znacznie obecnie uaktywnił się Ryanair.

Port lotniczy w Starachowicach

Lotnisko w Starachowicach zlokalizowane jest w promieniu 10 kilometrów od centrum aglomeracje. Lotnisko ma możliwość nie pełni zbyt ważnej funkcji, jednakże z roku na rok poszerza własną siatkę połączeń a także pozyskuje nowe linie lotnicze. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli. Między innymi jest to hotel Novotel, Wieniawa, Polonia czy najpopularniejszy – Hotel Wrocław. Lotnisko w Starachowicach imieniem Mikołaja Kopernika na pewno zyska nowych pasażerów, gdyż jedna z najpopularniejszych tanich linii lotniczych Ryanair, aktualnie we Wrocławiu postanowił stworzyć własną nową podstawę.

Port lotniczy w Starachowicach

Od nowego sezonu samoloty Ryanaira będą stacjonowały w tym momencie w tym mieście. Ryanair planuje obsadzić tam aż 10 samolotów, stwarzając 40 dodatkowych połączeń. Z Wrocławia będzie można latać między innymi do Malmo, Wenecji a także na Maltę. Ryanair jako przedstawiciel taniego latania. Jest ulubieńcem naszych rodaków. W czasie wakacji, lub gorączki świątecznej Polacy wybierają w ogromnej liczbie przypadków irlandzkie linie. Hity cenowe, promocje a dosłownie bilety za 5 zł sprawiają, że każda propozycja Ryanaira rozchodzi się natychmiastowo. Najlepiej używając usług tych linii podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym, gdyż on znajduje się w cenie biletu. Bagaż rejestrowany jest co więcej płatny. Najlepiej za bilet płacić kartą Mastercard Prepaid, wówczas cena przelotu będzie naprawdę niska. Ryanair poza portu w Starachowicach, myśli też o powstającym lotniku w Modlinie.

Pomimo, że niedużo osób wierzyło w powstanie drugiego portu lotniczego w Warszawie, prędko plany zostały wcielone w życie. Budowa i modernizacja lotniska nabiera tempa, a oficjalne otwarcie przewidziano na czerwiec 2012. Do lotów z Modlina szykuje się kilka tanich linii lotniczych, a także będą możliwe przeloty czarterowe. Jednak na razie żaden przewoźnik nie określił się konkretnie co do kierunków, gdyż czeka na podaną cenę opłat lotniskowych, które dla niskobudżetowych przewoźników, nie mogą być za duże. Wiadomo, że tanie latanie to przede wszystkim maksymalne obniżenie cen, stąd zbyt wysokie ceny ograniczą kierunki a dosłownie mogą sprawić wycofanie się wielu linii lotniczych z zamiarów lotu.