Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "tanich linii lotniczych"

Ciekawe oblicze Warszawy

O zaletach i atrakcjach Warszawy nie trzeba nikogo przekonywać. Jako stolica Polski jest to jedno z najbardziej zabytkowych miast. Stanowi centrum naukowe i kulturowe a także wciąż rozwija się turystycznie. W związku z tym stale modernizowane i budowane są tu hotele. Wiele z nich znajduje się przy głównych atrakcjach turystycznych i zabytkach. Hotele położone na trakcie królewskim pozwolą nawet z balkonów obserwować przepiękne pałace i pomniki. Jako jedyna stolica jest zlokalizowana obok parku narodowego.

Warszawa

Historyczne miasto znajduje się na zaszczytnej liście dziedzictwa Unesco. Warszawa zawiera łącznie około 1300 zabytków. Najbardziej reprezentacyjną dzielnicą miasta jest Krakowskie Przedmieście. Stanowi północną część Traktatu Królewskiego. Na końcu znajduje się Plac Zamkowy a także Nowy świat. Wieżowce w Warszawie to największe budynki naszego kraju. Biorąc pod uwagę cały kontynent nasza stolica jest najwyższym miastem po Moskwie, Paryżu i Frankfurcie. Najwyższym obiektem jest Pałac Kultury.

W Warszawie znajduje się port lotniczy na Okęciu, który jest głównym lotniskiem w naszym kraju. Zlokalizowane jest około ośmiu kilometrów od centrum miasta. Od 1934 roku lotnisko nosiło zwyczajowa nazwę Okęcie, jednak od 2001 zostało nazwane imieniem Fryderyka Chopina. Lotnisko na Okęciu obsługuje połowę wszystkich pasażerów latających z Polski. Z lotniska realizowanych jest około stu połączeń a także wciąż rośnie ilość przelotów czarterowych. Z Okęcia latają także samoloty Lotu, które łączą polskie miasta. Najwięcej lotów realizowanych jest do Krakowa, Wrocławia a także Gdańska. Port lotniczy na Okęciu, podobnie jak inne polskie lotniska odnotowuje w ostatnim czasie spore zyski. W zeszłym roku lotnisko odnotowało spore zyski sięgające do pięciu procent. Obecnie w porcie lotniczym można skorzystać z dwóch terminali. Z Warszawy lata sporo linii lotniczych miedzy innymi Air France, British Airways, Lufthansa, a także wiele tanich linii lotniczych.

W Warszawie trwa budowa nowego lotniska. Nowy port lotniczy powstanie w Modlinie. Modlin ma być bazą zastępczą dla lotniska na Okęciu. Aktywacja lotniska ma nastąpić w czerwcu przyszłego roku.

Port lotniczy w Starachowicach

Lotnisko w Starachowicach zlokalizowane jest w promieniu 10 kilometrów od centrum aglomeracje. Lotnisko ma możliwość nie pełni zbyt ważnej funkcji, jednakże z roku na rok poszerza własną siatkę połączeń a także pozyskuje nowe linie lotnicze. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli. Między innymi jest to hotel Novotel, Wieniawa, Polonia czy najpopularniejszy – Hotel Wrocław. Lotnisko w Starachowicach imieniem Mikołaja Kopernika na pewno zyska nowych pasażerów, gdyż jedna z najpopularniejszych tanich linii lotniczych Ryanair, aktualnie we Wrocławiu postanowił stworzyć własną nową podstawę.

Port lotniczy w Starachowicach

Od nowego sezonu samoloty Ryanaira będą stacjonowały w tym momencie w tym mieście. Ryanair planuje obsadzić tam aż 10 samolotów, stwarzając 40 dodatkowych połączeń. Z Wrocławia będzie można latać między innymi do Malmo, Wenecji a także na Maltę. Ryanair jako przedstawiciel taniego latania. Jest ulubieńcem naszych rodaków. W czasie wakacji, lub gorączki świątecznej Polacy wybierają w ogromnej liczbie przypadków irlandzkie linie. Hity cenowe, promocje a dosłownie bilety za 5 zł sprawiają, że każda propozycja Ryanaira rozchodzi się natychmiastowo. Najlepiej używając usług tych linii podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym, gdyż on znajduje się w cenie biletu. Bagaż rejestrowany jest co więcej płatny. Najlepiej za bilet płacić kartą Mastercard Prepaid, wówczas cena przelotu będzie naprawdę niska. Ryanair poza portu w Starachowicach, myśli też o powstającym lotniku w Modlinie.

Pomimo, że niedużo osób wierzyło w powstanie drugiego portu lotniczego w Warszawie, prędko plany zostały wcielone w życie. Budowa i modernizacja lotniska nabiera tempa, a oficjalne otwarcie przewidziano na czerwiec 2012. Do lotów z Modlina szykuje się kilka tanich linii lotniczych, a także będą możliwe przeloty czarterowe. Jednak na razie żaden przewoźnik nie określił się konkretnie co do kierunków, gdyż czeka na podaną cenę opłat lotniskowych, które dla niskobudżetowych przewoźników, nie mogą być za duże. Wiadomo, że tanie latanie to przede wszystkim maksymalne obniżenie cen, stąd zbyt wysokie ceny ograniczą kierunki a dosłownie mogą sprawić wycofanie się wielu linii lotniczych z zamiarów lotu.

easyJet – podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

easyJetEasy Jet to przedstawiciel tanich linii lotniczych, jednak jego rozwiązania i rozwój są zbliżone do funkcjonowania tradycyjnych przewoźników. To co wyróżnia brytyjską linię to z pewnością punktualność. W tej sposób linia wyraża swój wielki szacunek do klienta. Niskobudżetowi przewoźnicy zwykle wybierają mniejsze lotniska. Tutaj easyJet wyszedł znów naprzeciw klientom. Mimo niezbyt wygórowanych cen biletów lotniczych, samoloty easyJet korzystają z dużych lotnisk w centrum miast. Za ich pośrednictwem możemy także zabukować hotel, bądź zapewnić sobie transfer z lotniska.

EasyJet to także bardzo młoda, nowoczesna flota. Ta linia ma jedne z najmłodszych samolotów na naszym kontynencie. Najnowsze samoloty są zbudowane z lekkiego materiału, który pozwala na mniejsza zużycia paliwa, ale także jest przyjazne środowisku.

Przedstawiciele easyJet zaproponowali dogodną strategie dzięki której linie lotnicze powinny przyczynić się do ochrony środowiska. Po pierwsze easyJet zapoczątkował poparcie pomysłu by lotnictwo zostało włączone do Wspólnotowego Systemu

Handlu Uprawnieniami do Emisji Gazów Cieplarnianych. Głównym celem jest handel uprawnieniami miedzy różnymi działami w gospodarce. Dzięki czemu firmy najbardziej ekologiczne będą mogły liczyć na największe zyski.

Po drugie easyJet uważa koniecznym aby zreformować kontrolę ruchu w lotnictwie. Połączenie sieci lotnisk w sprawniejszy sposób pozwoliłoby na mniejsze zużycie ropy, a tym samym duża ulga dla naszego środowiska.

easyJetKolejnym pomysłem easyJet jest zweryfikowanie połączeń obsługiwanych przez narodowych przewoźników. Wiele tras linie lotnicze obsługują w sposób mało zmodernizowany, a unikanie większych kosztów także często bardzo ujemnie wpływa na środowisko.

EasyJet był niejako jakby pionierem ruchu ekologicznego wśród linii lotniczych. Wielu pasażerów wybiera właśnie te linie z tego powodu. Inną linią bardzo przyjazną środowisku są skandynawskie linie lotnicze Norwegian.

Nowa oferta Lotu

Bilety LotniczeOd dłuższego czasu polskie linie lotnicze organizują dla swoich pasażerów edycje „szalona środa”. Wtedy bilety można zakupić nawet o 50 % taniej na różne kierunki Europy i świata. Teraz Lot zaoferował nową, jeszcze ciekawszą promocję „Szalony wtorek.” Ceny są jeszcze niższe niż w poprzednich edycjach , a pula biletów lotniczych naprawdę spora. Loty realizowane są z Warszawy jak i innych miast. Jednak te ze stolicy są o 70 złotych tańsze, niż te z portów regionalnych. Bilet lotniczy do Amsterdamu jest w cenie 328 złotych. W tej samej cenie polecimy także do Aten, Madrytu i Londynu. Kierunki objęte promocją to między innymi Damaszek, Larnaka, Paryż, Rzym, Sofia, Odessa, a także Talin. Lot oferuje nie tylko bogatą siatkę połączeń, ale także wiele dogodnych dat zarówno lotu jak i powrotu.

Szczególnie ciekawą ofertą są bilety lotnicze do Paryża. W obie strony polecimy tam aż do lutego 2012 roku. Dodatkowo promocyjne ceny dotyczą także wakacji, świąt i sylwestra. Dlatego można zaplanować sobie tam nie tylko letnie wczasy, ale także powitać Nowy Rok w jednym z najbardziej tajemniczych i atrakcyjnych miast Europy. W podanych cenach zawiera się już koszt bagażu rejestrowanego, wszystkie dodatkowe opłaty a także catering na pokładzie. Tej ofercie nie dorównują nawet hity cenowe tanich linii lotniczych. Gdyż do promocji niskobudżetowych przewoźników zawsze trzeba doliczyć wiele dodatkowych kosztów, a oferują one mniejszy komfort i mniejsze wygody. Atrakcyjne ceny wynikają ze zmiany taryfy Lotu z promolot, na taryfę first minut. Jednocześnie wraz z ofertą „ Szalony wtorek” ze strony polskich linii lotniczych zniknęła oferta „Szalonej środy.” Możliwe więc, że Lot zmienił dzień tygodnia, w celu zredukowania jak w największym stopniu kosztów podróży. Warto spieszyć się z rezerwacją lotów, gdyż mimo różnorodności terminów i kierunków bilety rozchodzą się bardzo szybko. Z reguły linie lotnicze wyłączają z promocji dni świąteczne czy wakacje, gdyż wtedy i tak zawsze jest dużo chętnych na podróże. Taka okazja z pewnością wzmocni polskie linie na podniebnym rynku, a także pozwoli pozyskać wielu nowych klientów. Jeśli pasażer nie musi dopasować się do ścisłej daty wylotów, oferta zarówno środowa jak i wtorkowa jest bardzo atrakcyjna i wygodna. Pozwoli turystom na ominięcie weekendowej gorączki i zamieszania na zatłoczonych terminalach.