Rezerwacje Lotnicze

Zarezerwowałem czas dla Was..

Rezerwacje Lotnicze
Rezerwacje-lotnicze.pl » Artykuły otagowane jako "wenecji"

Sardynia – wczasy na wyspie

Włoska nazwa wyspy wywodzi się z czasów Fenicjan i nawiązuje do śladu sandała, z którym kojarzy się jej kształt. Sardynia, po Sycylii jest drugą największą wyspą Morza śródziemnego. Sardynia to wyspa pełna skarbów a głównymi atutami wyspy są przepiękne i czyste plaże. Do najbardziej znanych należy Szmaragdowe wybrzeże, które uważa się za najwspanialsze w tej części kontynentu. Możemy zobaczyć tutaj morze w kolorze akwamaryny, wysokie klify, górski krajobraz, park wodny Aquadream, a także Porto Cervo, czyli świat milionerów. Sardynia ma bardzo ciekawą historię. Jej pierwszymi mieszkańcami byli Fenicjanie, którzy opanowali te tereny wiele lat przed Rzymianami. Stolica Sardynii istnieje już od XII wieku, a początkowo była to kolonia Fenicka. Sardyńczycy słyną z bardzo dobrych serów, przede wszystkim kozich. Nigdzie indziej jak tutaj nie smakują mandarynki. Może ładna pogoda, może optymistyczne nastawienie sprawia, że Sardyńczycy mogą poszczycić się długą żywotnością. Na 1,5 miliona osób około 220 dożywa setki. Włosi dopiero mieli wpływy na tej wyspie od XVII wieku. Włochy, nie tylko wyspy są bardzo popularnym miejscem na spędzanie wczasów. Bardzo dużą popularnością cieszą się bilety lotnicze do Rzymu, a także Bolonii czy Wenecji.

Sardynia

Tanie loty na Sardynię

Zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz częściej myślimy o dalekich podróżach. Tanie loty na Sardynię oferują takie linie jak easy jet czy Ryanair. Loty oferowane są do samej stolicy. Easy jet latają tylko z Krakowa, Ryanair natomiast z większej ilości portów lotniczych. Pozycja tanich linii lotniczych jest bardzo mocna w naszym kraju, gdyż wielu turystów zwraca uwagę przede wszystkim na cenę. Easy jet to przewoźnik, który jakością usług dorównuje regularnym przewoźnikom. Na pokładzie samolotów możemy napić się ekologicznej kawy, a maszyna pokryta jest specjalnym materiałem, który ogranicza przepuszczenie spalin do powietrza. Ryanair natomiast to linia, która po raz pierwszy znalazła się w Polsce w 2005 roku. Wciąż się rozwija, o czym świadczy rozbudowana flota, coraz większa siatka połączeń a także już dwie bazy w naszym kraju w porcie lotniczym we Wrocławiu i Krakowie.

Irlandzkie linie lotnicze witają wiosnę

Irlandzkie linie lotniczeRyanair jak co roku wraz z wiosną rozpoczyna obniżki cen. Tym razem przywitał wiosnę darmowymi biletami, które rozdawał na Placu Solnym we Wrocławiu. Wszyscy którzy przebrali się w barwy Ryanaira otrzymali bilety lotnicze do Paryża, Wenecji a także do kilka innych miast. Już wraz z początkiem nowego sezonu Ryanair znacznie wzbogacił swoją siatkę połączeń o bardzo atrakcyjne kierunki.

Nowością są bilety lotnicze do Fez. Pasażerowie mogą lecieć do Maroka, ale z przesiadka w Bolonii. Maroko od dawno zachwycało wielu turystów, gdyż orient przyciąga coraz większą rzesze turystów. Nowością są także bilety lotnicze na Ibizę. Ibiza to jedna z najpopularniejszych wysp słynąca z hucznej i dobrej zabawy. Ibiza ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest przepełnione wybrzeże z hotelami, barami i restauracjami. Drugim są skrywane wewnątrz wioski i małe farmy. Przede wszystkim Ryanair oferuje promocje z Wrocławia, gdyż od tego roku ulokował tu swoją bazę. Tym samym Wrocław stał się stolcia taniego latania a połączeń wciąż przybywa. Oprócz Wrocławia Ryanair lata także z innych portów lotniczych. Sporo kierunków otworzył z Krakowa, miedzy innymi jest to Cypr.

Irlandzkie linie lotniczeRyanair to najpopularniejszy przedstawiciel taniego latania. Jest to linia, o której zawsze cię coś mówi. Prezes Ryanaira słynie z trochę kontrowersyjnych pomysłów, jednak naprawdę Ryanair obniża bardzo mocno ceny. Najlepiej latać tą linią tylko z bagażem podręcznym, który jest w cenie biletów. Ryanair na wielu trasach konkuruje z Wizz Airem a także z innymi niskobudżetowymi przewoźnikami. Najczęściej oferuje promocje do Włoch, lata do wszystkich miast a nawet na Sycylie i Sardynię. Oferta lotów do Włoch jest realizowana z wielu polskich portów regionalnych.

Od wiosny będzie jednak miał konkurencję. Z Warszawy do Wenecji i Mediolanu będzie latała linia lotniczaAir One. Natomiast z Krakowa do Wenecji tania linia lotniczaVolotea. Z pewnością Ryanair jeszcze większymi obniżkami pozostawi konkurencje w tyle.